20:52 hodin - Hasičský sbor Jihočeského kraje vyjel kvůli bouřce podle tiskové mluvčí Venduly Matějů ke dvou desítkám případů, z nich 90 procent bylo v Českých Budějovicích. "Klasika. Čerpali jsme vodu z kanalizace, ze sklepů. Na sídlišti Máj měly panelové domy ucpané propustky," vyjmenovala Vendula Matějů zásahy hasičů.

Na křižovatce ulic Větrná a Branišovská stálo 25 centimetrů vody. Bylo obtížné tudy projet. Stanislav Bartin, který bydlí v domě na křižovatce vymetal vodu z garáže. "Jestli nebude dál pršet, bude to dobrý," myslel si muž. Voda podle něj teče z polí, problém je i s kanály. Situace se prý opakuje vždy, když prší. "Udělali jsme si v garáži prážky, trochu nás to ochránilo," vysvětloval Stanislav Bartin.

20:40 hodin - Správa a údržba silnic vyslala podle Martina Grožaje do terénu svou techniku, aby pomohla s úklidem nánosů bahna na silnice. Největší příval vody přišel na Strunkovicko a Netolicko kolem osmé večer. Hasiči tam mají plné ruce práce s odčerpáváním. "My budeme zítra pokračovat s uklízením komunikací," řekl Martin Grožaj z SÚS Prachatice.

20:38 hodin - Do objektu u silnice v Žíchovci na Prachaticku, kterého si všimne každý řidič, protože před ním stojí plastový slon, přívalový déšť spláchnul pole. Nánosy bahna ve výšce asi dvaceti centimetrů se dostaly do přízemí objektu.

20:24 hodin - Radka Petrlíková ze Strunkovic prostřednictím profilu SDH informuje: Nápor vody vyschlá zem nepobrala a postarala se tak naší jednotce o nejeden výjezd. První výjezd byl do zaplavené Protivecké ulice,následovala potopa v Žíchovci,kde jsou kluci i momentálně a mezitím stihli zlikvidovat padlý strom u Těšovic. Hasiči vyjíždějí prakticky po celém regionu.

Podle mluvčího Českého hydrometeorologického ústavu Petra Dvořáka bouřka postupuje pomalu. "Je v maximálním stádiu vývoje a bude se rozpadat," řekl v 19 h. "Nedají se ale vyloučit kroupy," nastínil další možný vývoj počasí. Podle údajů z Českého hydrometeorologického ústavu v Českých Budějovicích zatím napršelo jeden až dva milimetry srážek. "Přišly náhle a ustávají," komentoval mluvčí. V Byňově napršelo 10 milimetrů a v Třeboni 5 milimetrů srážek. "Není to situace, že by bylo pravděpodobné, že by se něco vyplavilo," uvedl mluvčí.

Bleskovou povodeň zažila Hana Doskočilová se svým manželem, když cestovali ve čtvrtek v podvečer z Hluboké nad Vltavou do Rožnova.
„Bylo to překvapení, zastavili jsme 50 metrů před křižovatkou a bylo to, jako když na nás vylije kýbl. Ale nebáli jsme se. Jeli jsme tranzitem a to je vyšší auto. Na křižovatce všechno plavalo. Je zarážející, že nikde jinde na cestě problém nebyl. Tady u nás v Rožnově jen padaly malé kroupy," popsala zážitek Hana Doskočilová potom, co dorazila v pořádku domů.