„Hodí se na každou zahrádku," zdůrazňuje absolvent Jihočeské univerzity, 53letý zemědělský inženýr Vlastimil Šindelář a přiznává, že na obyčejná jídla z brambor zapíjená mlékem nebo podmáslím nedá dopustit.

Lidé jsou zvyklí jíst brambory jako přílohu k masu, přitom bývaly i hlavním jídlem, které se ale už z našich jídelníčků nějak vytratilo. Vidíte to stejně?
Přivezl jsem vám na ochutnání specialitu báč, bramborový koláč, který dělala moje babička na Chodsku. Těsto je ze syrových brambor s majoránkou, na jemno nasekanou cibulí a trochou česneku. Přidá se do něj kvásek, nechá se vykynout a pak se z něj upeče koláč maštěný sádlem. Báč je  klasické hlavní jídlo, ke kterému pijete kyselé mléko nebo podmáslí a které mně velmi chutná. Stejně tak mám rád i bramborové placky, které jsme doma zapíjeli obyčejným  nebo kyselým mlékem.

Lidé vědí, že když vaří brambory, přidají do vody sůl a kmín. Ale které bylinky se k nim hodí?
Když brambory vaříme, mají svou chuť, kterou můžeme zpestřit přidáním libečku nebo například petrželí. Brambory tím získají trošku jinou vůni a chuť. Pokud  je grilujeme, můžeme  přidat třeba vřes nebo tymián, někdo přidá i šalvěj, a tím také získají brambory na zajímavosti.

Teď na podzim lidé často kupují brambory v pytlích, neboť jsou levné. Jak je máme skladovat?
V současnosti se dá během celého roku koupit všechno, ale dřív si lidé brambory, které vypěstovali, museli uskladnit tak, aby jim vydržely přes zimu až do jara. Kdo bydlí ve starších rodinných domcích, má většinou sklep, který je pro uskladnění brambor ideální. Je tam vlhkost a přiměřená teplota, která by neměla být vyšší než osm až deset stupňů, protože jinak brambory začínají klíčit a své hodnoty tím ztrácejí. Pokud budeme zároveň uskladňovat květiny nebo jablka a jiné ovoce, není dobré mít všechny druhy pohromadě v jediné místnosti. Sklep proto rozdělme, aby byly uskladněné plody a hlízy zvlášť od sebe. Jinak můžou různé choroby přeskakovat a uskladněné zásoby nám znehodnotí.

Měli bychom si nechávat malé brambory pro jarní výsadbu?
Lepší je na jaře novou sadbu brambor koupit. Vyberme pro ni místo, kde proudí vzduch, ať není za keři a zdí, kde se dlouho drží vzdušná vlhkost. Pak by se vyskytla bramborová plíseň, která se rychle šíří. Nejdůležitější je střídat místo, aby se brambory nedávaly pořád na stejné. Půda má být lehčí, ne těžká a vlhká, kde nemůžou narůst. Brambory mají rády půdu ladem, ale málokdo si udělá trávník, který po dvou letech zorá kvůli bramborám. Před sázením je dobré používat zelené hnojení. Na místě, kde budeme chtít brambory, a které se nám během srpna a září vyprázdní, použijme luskoobilní směs, pohanku či jinou rostlinu. Nechme ji narůst, pak ji rozsekejme a tím zelenou hmotu dostaneme do půdy. Přidejme i trochu hnoje. Když na takhle připravené místo potom zjara vysázíme, narostou nám velké a zdravé brambory.

Zahradník Vlastimil Šindelář radil návštěvníkům výstavy Hobby podzim.Recept na tradiční bramborový báčSuroviny: 500 g hladké mouky, 300 g brambor, 1 vejce, 5 dl mléka, 1 kostka droždí, 4 stroužky česneku, 1 lžíce sádla se škvarky, sůl, pepř, cukr, majoránka, sádlo na vymazání pekáče

Postup: Z trošky vlažného mléka, droždí, lžičky mouky, špetky cukru připravíme kvásek. Brambory oloupáme a na jemno nastrouháme, slijeme z nich vodu a smícháme s vejcem, moukou, zbylým mlékem, sádlem se škvarky a vzešlým kváskem. Nakonec přidáme rozetřený česnek, sůl a koření.
Těsto přikryjeme utěrkou a necháme v teple 20 minut kynout, pak vlijeme na vymazaný pekáč, dáme na dalších 20 minut kynout a vložíme do vyhřáté trouby.
Po 20 minutách pečení povrch potřeme sádlem a pečeme  cca 30 minut, dokud báč na povrchu nezezlátne.
www.toprecepty.cz