Zákaznice se nechala dovézt před vedlejší vchod hřbitova sv. Otýlie v Pražské ulici. Jenže brána se měla zavírat v 15 hodin, a tak řidička vyrazila před třetí mezi pomníky, aby paní, které bylo již 89 let, náhodou nezůstala zavřená na hřbitově. „V té době stálo před vedlejším vchodem ještě několik aut,“ poukázala na další návštěvníky, kteří použili stejný vchod, taxikářka. O zákaznici měla obavy, protože to již byla invalidní paní.


Když se řidička vrátila po chvíli k boční bráně, zjistila, že ji hřbitovní správa již zavřela, ale zákaznice nikde. „Hledala jsem ji po celém hřbitově, měla jsem o ni velký strach. Bála jsem se, že se jí něco stalo. Nakonec jsem zjistila, že paní vyšla hlavním vchodem, který byl ještě otevřený, a čeká u auta,“ popsala šťastný konec hledání taxikářka, ale dodala otázku, zda by i boční vchod nemohl být otevřený déle.


„Boční vchod z Pražské třídy otevíráme jen v době, kdy je otevřena kancelář správy hřbitova,“ řekla Deníku Kateřina Vrbová, ředitelka Pohřebních služeb města Č. Budějovice. Boční vchodová branka je podle Vrbové málo používaná a na druhou stranu její otevření zneužívaly firmy, které vjížděly bez povolení do areálu hřbitova. Hlavní vchod je naopak otevřený déle než do oficiální 19. hodiny.