„Uznání suverenity dvou separatistických regionů na východě Ukrajiny a následná vojenská ,bratrská pomoc´ je nepřijatelnou agresí Kremlu vůči Ukrajině a vůči demokracii v Evropě. Už není čas být jenom ,hluboce znepokojeni´. Nelze vést dialog s někým, kdo hrubě porušuje mezinárodní právo. Je potřeba se bránit. Podporujeme proto pomoc Ukrajině a sankce vůči Rusku,“ píše se mimo jiné v dokumentu adresovaném ukrajinskému velvyslanectví.

Ukrajinská vlajka visí od úterý před budovou Krajského úřadu Jihočeského kraje.
Ukrajinci na jihu Čech sledují s napětím vývoj ve své vlasti

Mnozí z těch, co dorazili k Samsonovi, podepsali petici a vyslechli si i Tomáše Trantinu ze společnosti Post Bellum, který připomněl, že současná rétorika Putina o nutnosti ochránit ruské občany na východní Ukrajině je totožná s Hitlerovým projevem z roku 1938, že je nutné ochránit německé občany v Sudetech.

Za Ukrajinu se postavili také Jihočeši. Zemi podpořili ve středu 23. února od 18 hodin na českobudějovickém náměstí.Zdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

Akci společně pořádají Stojíme za Ukrajinou, Společně udržme demokracii, Paměť národa jižní Čechy a Milion chvilek pro demokracii.