Veškerý zájem totiž starým objektům „vyfouklo“ ledové kluziště, které už za týden provozu navštívily tisíce bruslících lidí. Letošní premiéra ledové plochy má tak obrovský úspěch.

Krásná atmosféra

„Bruslení na nočním a osvětleném náměstí má neopakovatelnou atmosféru. Opravdu se tento nápad radnici povedl. Chodím tam skoro každý den,“ pochvalovala si kluziště pod radnicí třiatřicetiletá Julie Honegová. „Když je tam málo lidí, jako dopoledne, tak je to krásné bruslení. Ale někdy je na ledě hlava na hlavě a pak bruslení nestojí za nic,“ pomyslel si Marek Zubatý ze sídliště Vltava.

Zajímavá atrakce

„Kluziště má jednoznačný úspěch u lidí, což je hlavní. Chtěli jsme městu přinést zajímavou předvánoční atrakci a to se rozhodně podařilo,“ řekl včera primátor Juraj Thoma. „A navíc pronájem kluziště zapatil sponzor, město nestojí kromě zanedbatelných nákladů za elektřinu žádné peníze,“ doplnil první muž magistrátu.


Primátor také připustil, že by i příští rok mohli Českobudějovičtí chodit bruslit na náměstí.
„Vzhledem k ohlasu, jaký kluziště vyvolalo, o to budeme určitě usolovat. Nicméně záleží na ochotě sponzora opět ledovou plochu pro občany Českých Budějovic financovat,“ podotkl Thoma. „Lidé, s nimiž jsem se o kluzišti bavil, ho hodnotí velice kladně. Nejlepším důkazem, že lidé reagují na led příznivě, je ale ten, že ledová plocha zaplněná téměř neustále bruslaři,“ pochválil kluziště závěrem také sám Thoma.
Žádné větší problémy s provozem ledové plochy během týdne nezjistili ani strážníci městské policie.


„Samozřejmě, že náměstí i s kluzištěm neustále monitorují hlídky strážníků městské policie. Neevidujeme žádné stížnosti a ani žádné požadavky z hlediska ledového kluziště,“ ubezpečila včera na bezpečný provoz bruslící plochy tisková mluvčí městské policie Kateřina Schusterová.
Někteří lidé si ale ještě před zahájením provozu kluziště mysleli pravý opak.


„Když jsem šel okolo zrovna když to stavěli, tak jsem si říkal, kdo to první poničí anebo pořádně zdemoluje,“ připustil pětašedesátiletý důchodce Jan Martin. „Ale opravdu mě to zatím překvapuje, že se tady ještě nic nestalo, což je však hodně dobrá a potěšitelná zpráva,“ doplnil Martin.