Jen pár desítek metrů od silnice číslo 304 vedoucí od České Skalice přes obec Světlá stojí nenápadný dům. V koruně nedaleké mohutné lípy bzučí včely, před domem zahrádka s fóliovníkem a vedle branky do stavení nápis „Prodej medu“. Na první pohled nic nenasvědčuje tomu, jaká tragédie se zde v pátek odehrála. Žádné policejní pásky svědčící o tom, že v noci na místo vyrazili kriminalisté, aby vyšetřili násilnou smrt dvou lidí, které zde nalezla přivolaná hlídka.

„Policisté na místě zadrželi podezřelého muže, který je již nyní obviněn z trestného činu vraždy. Kriminalisté 35letému muži kladou za vinu, že svým rodičům způsobil několik bodnořezných ran, kterým s vysokou pravděpodobností na místě podlehli. Přesnou příčinu úmrtí určí až nařízená soudní pitva,“ uvedla k případu policejní mluvčí Ivana Kormošová.

Za dvojnásobnou vraždu pachateli v případě odsouzení hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest, ilustrační foto
Dvojnásobná vražda u České Skalice. Muž ubodal své rodiče, skončil ve vazbě

Místní obyvatelé brutální vražda šokovala. Jak ale někteří připouští, byla otázka času, kdy pachatel činu něco provede. Že ale sprovodí ze světa své rodiče, nikdo nečekal. I když oni sami strach ze syna přiznávali.

„Je to obrovská tragédie. V podstatě se tu všichni známe, každý o každým ví,“ řekla Darina Kricnarová, starostka Lhoty pod Hořičkami, pod jejíž samosprávu místní část Světlá spadá.

Děsil spoluobčany i vlastní rodinu

Podle jejích slov a poznatků byl muž dlouhodobě agresivní. „Někdy předloni podřízl svého psa a hodil ho do kamen. Pak pobodal sám sebe a skončil na léčení. Před dvěma měsíci byl propuštěn a takhle to dopadlo," podotkla Kricnarová.

Lidé se ho báli, když jako cestující jezdil autobusem. „Říkala jsem dceři: ,Vůbec se na něj nedívej, nevšímej si ho.´ Kolikrát jsem pro ni raději jela, aby s ním nemusela jet v autobuse,“ potvrdila starostka, že lidé z nevyrovnaného muže obavu měli.

Libor T. před klatovským soudem.
Vicemistru světa hrozí vězení. Zfetovaný napadl a zbil dívku, tvrdí obžaloba

Všichni oslovení se shodli na tom, že bylo jen otázkou času, kdy něco provede. „Byla to časovaná bomba. Samozřejmě nikdo nečekal, že se stane taková hrůza, ale když se vrátil z léčebny, tak každý z něj měl jenom strach,“ sdělil místostarosta Jiří Hanuš.

Obavu z vlastního syna měli i rodiče. „Maminka ho nechtěla nijak zavrhnout, věřila, že se zlepší, ale tatínek se ho opravdu bál. Když před dvěma roky zabil svého psa, tak už tehdy vyslovil otec obavu, že je stejně jednou zabije,“ řekla jedna z místních obyvatelek, že strašná předtucha se opravdu naplnila. „Co k tomu říci – prostě feťák zavraždil svoje rodiče. Kdo ví, co se mu v té hlavě odehrávalo. Léčil se a měl tam zůstat. Jeho tatínek nechtěl, aby ho propustili. Pustili ho, že je v pořádku, a takhle to dopadlo,“ dodala.

Hrozí mu i výjimečný trest 

Za dvojnásobnou vraždu hrozí pachateli v případě odsouzení trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest.​