Nejen svou výškou, ale také dalšími přednostmi se v dnešním finále soutěže snažila okouzlit odbornou porotu. 
A přesvědčit ji o tom, že ze všech dvanácti finalistek má právě ona ty největší předpoklady stát se královnou krásy. Nikol Švantnerová začala 
s modelingem již ve svých 13 letech. „Vyzkoušela jsem si přehlídky po celém světě. Mezi ty nejvýznamnější řadím přehlídky u Diora," zmínila půvabná Budějčanda.

Nikol Švantnerová svým otcem, bývalým fotbalovým brankářem a dnes trenérem Pavolem Švantnerem. K jejím zálibám patří hlavně sport, ale ani kuchyně není dívce se soutěžním číslem 5 cizí. Nejvíce času však věnuje modelingu. Aby se této disciplíně, ale také přípravám na soutěž Česká Miss mohla věnovat naplno, přerušila Nikol vysokoškolská studia. „Chtěla jsem soutěži dát maximum. Ale musím přiznat, že k rozhodnutí přerušit školu trochu přispěl i fakt, že mě moc nebavila ekonomika," zasmála se Jihočeška, která by se nejpozději do roka chtěla do školy vrátit. Raději by ale zvolila jiný studijní obor. „Lákalo by mě něco kolem sportu nebo zdravé výživy," upřesnila.

Aby ne, když ke sportu má hodně blízko. Jejím otcem je totiž Pavol Švantner, trenér brankářů fotbalového Dynama. „I díky tomu považuji právě tento klub za svůj nejoblíbenější," upřesnila Nikol Švantnerová. Dalším oborem, k němuž by mohla mít blízko, je učitelství, kterému se věnuje její maminka. „Usednout za katedru mě ale nikdy nelákalo, maminka mě sama od učitelství spíše odrazovala," podotkla adeptka na získání titulu Miss s tím, že když viděla, jak je maminčino povolání náročné, rozhodla se pro jiné.

Svět modelingu Nikol baví a naplňuje. Proto vidí vítězství v soutěži Česká Miss jako možnost, jak se v kariéře posunout dál a získat nové kontakty i zkušenosti, kterých má oproti ostatním kandidátkám už teď výrazně více. Posledních osm měsíců tak věnovala pouze přípravě na soutěž. „Jak se krátí čas zbývající do finále, čím dál víc si uvědomuji, co vše se může po finále změnit. Jsem nervózní, ale těším se. Vyhrát Miss je mým snem a moc by mě mrzelo, kdyby to nevyšlo."

Poslední dny před finále trávila Nikol zejména nácviky jednotlivých soutěžních disciplín, ale i účastí na soustředěních nebo tiskových konferencích. „Moc volného času mi nezbývalo. Ještě hektičtější to ale bude posledních pár hodin před finále. Budeme celý den v hale a nacvičovat, dokud to vše nebude vypilované do posledního detailu." A co udělá, až soutěž skončí? „Půjdu se najíst."

Galerii z finálového večera si prohlédněte ZDE

RADIM BÍLÝ