Město České Budějovice chystá dezinfekci společných prostor ve svých bytových domech a sociálních zařízeních

V době pandemie koronaviru je nanejvýš důležitý častější úklid prostor, kde se pohybuje větší množství lidí. Aktivně k tomu přistoupilo město České Budějovice, když objednalo u specializované firmy dezinfekci společných prostor bytových domů, domů s pečovatelskou službou a v domovech pro seniory, které má ve svém majetku.

Ilustrační foto.
Ministerstvo zdravotnictví určilo roušky a respirátory podle profesí

„Od pondělí 30. března bude firma postupně dezinfikovat nejen vestibuly, vstupní chodby, dveře a stěny, ale také výtahy. Celkem se jedná o 2317 m2 ploch, které projdou virucidním nástřikem. Obyvatelé se ale nemusejí ničeho obávat. Jedná se o netoxickou látku, která je bez zápachu, nepoškozuje materiály a je šetrná k životnímu prostředí,“ upřesnil opatření primátor Jiří Svoboda.

V souvislosti se snahou co nejvíce minimalizovat šíření nového koronaviru a chránit občany i v místech jejich bydlení záměrně zvolilo město tuto formu prevence, která zaručuje v takto dezinfikovaných prostorách dlouhodobý garantovaný účinek po dobu 21 dní. „Dezinfekci je možno provádět za plného provozu, jako první objekty projdou tímto procesem domy v Dubenské ulici,“ uvedl dále primátor Svoboda.