Devadesát dva jízdních kol bude ke koupi v pondělí 28. června od 10.00 do 12.00 hodin a ve středu 30. června 2021 od 14.00 do16.00 hodin v prostoru bývalých kasáren - vjezd z ulice Žižkova. Jejich cena je v rozmezí od 100 korun do 900 korun. „O prodej levných kol ze ztrát a nálezů je mezi lidmi vždy velký zájem, jen upozorňuji, že je i nadále nutné používat ochranné prostředky dýchacích cest, dodržovat hygienická opatření a rozestupy. Do místa prodeje budou občané vpouštěni po skupinách a musejí dbát pokynů organizačních pracovníků,“ říká primátor Jiří Svoboda.

Město by mohlo také podpořit nadaci pro olympioniky. Poskytnutí neinvestiční dotace Nadačnímu fondu jihočeských olympioniků pro sedm jeho členů ve výši 70 tisíc korun doporučují radní ke schválení zastupitelům. „Z požadované částky budou hrazeny životní náklady sportovců – účastníků olympijských her či jiných světových a evropských soutěží, kteří dosáhli seniorského věku. Město podporuje především sportovní mládež, ale je dobré myslet i na ty, kteří kdysi významně reprezentovali Českou republiku a České Budějovice. Sportovní život v plném nasazení přináší úspěchy i slávu, ale někdy bývá příliš krátký a i proto je slušné, na ty výkony, nezapomínat,“ říká náměstek primátora Viktor Vojtko. O poskytnutí finančního příspěvku bude jednat zastupitelstvo města v pondělí 14. června 2021.

Den památek v Českých Budějovicích kromě řady přednášek zahrnul i plavbu Malší a Vltavou.
OBRAZEM: Lidé si v Budějovicích mohli prohlédnout památky i z vodní hladiny

Město tyto sportovce pravidelně podporuje také bezplatným vstupem do krytých bazénů plaveckého stadionu. „Celkem 16 bývalých špičkových sportovců a reprezentantů naší země na olympijských hrách může plavat v bazénu zdarma v průběhu celého roku. Chceme tím připomenout, že si jejich mimořádných výkonů, ať už ve volejbale, vodním slalomu, veslování, judu, cyklistice, v pozemním či ledním hokeji, vážíme,“ připomíná náměstek primátora Ivo Moravec.

Rada města doporučuje zastupitelům také schválit poskytnutí neinvestiční dotace Městské charitě na zajištění provozu Taxíku Maxíku ve výši 135 tisíc korun. Od letošního ledna do dubna využilo této pojízdné služby 193 osob včetně doprovodu a uskutečnilo se 637 jízd. Senioři cestují nejčastěji k lékaři nebo na hřbitov, prostě tam, kam se potřebují dostat a nemají dobré spojení,“ říká náměstek primátora Viktor Vojtko s tím, že v taxíku jezdí i občané Dobré Vody, protože obec o tuto službu projevila zájem a finančně na ní participuje. Cena přepravní služby je 60 korun za jednu jízdu i případné čekací doby a osobu, která je starší 65 let, nebo vlastní průkaz ZTP či ZTP/P.