Ve Stromovce chce město od léta začít místo současného objektu stavět novou halu se dvěma palubovkami. Nynější stavba je určena k demolici. Radnice proto chce pomoci atletickým klubům s tréninkem. Výhledově má za ztracený koridor vzniknout nový v areálu ZŠ O. Nedbala.

close V hale SK Mladé by mohli trénovat budějovičtí atleti. Jednají o tom radnice a klub. info Zdroj: magistrát města ČB zoom_in

V hale SK Mladé by mohli trénovat budějovičtí atleti. Jednají o tom radnice a klub. Foto: magistrát města ČB

V úterý 3.dubna jednali primátor města Jiří Svoboda a investiční náměstek Petr Holický se zástupcem SK Mladé Petrem Lískovcem. Tématem byla konkrétní pomoc atletickým klubům při jejich činnosti v době stavby nové sportovní dvojhaly na Dlouhé louce.

Projednávaly se možnosti a podmínky pro využití nafukovací haly SK Mladé pro tréninky atletů od září letošního roku. Halu bude nutno upravit, zejména položit nový vyhovující povrch, protože ten stávající je za hranicí životnosti. Došlo k dohodě, kdy město najde vhodnou formu podpory úprav v hale, ve které by pak měl vzniknout prozatímní běžecký koridor a doskočiště. „Město už týden aktivně hledá náhradní sportoviště s cílem minimalizovat dopad stavby nové haly na sportovce a zejména na mládež, kteří dosud užívají Sportovní halu,“ uvedl k jednání a plánům radnice Jiří Svoboda.