Nové řešení krytého chodníku v českobudějovické Pražské třídě překonalo další bariéru, když zastupitelé schválili, že město koupí stavbu bývalého rychlého občerstvení.

„Zděný stánek stojí kousek od Družby u zastávky MHD a město poměrně dlouho a složitě jednalo s jeho majitelem, ale dopadlo to dobře a my stavbu získáme za 250 tisíc korun,“ říká náměstek primátora Viktor Lavička. Po loňském odstranění zchátralých přístřešků se místo připravuje na změnu lokality podle projektu ellement architects s.r.o. ze Zlína. „Jejich návrh preferuje otevřený prostor, pracuje s relativně jednoduchou a čistou formou, která se snaží podpořit charakter jednotlivých míst a zaměřuje se i na kvalitu veřejného prostranství. Navržené úpravy jsou přiměřené, efektivní a komplexně řeší celou část po odstraněných přístřešcích,“ připomíná náměstek Viktor Lavička.

Nově zvolený jihočeský hejtman Martin Kuba.
Nechtěli jsme zahltit jihočeské nemocnice, říká k jednání s vládou hejtman Kuba

Zlínští architekti mají rozpracovat studii, se kterou zvítězili nedávno v soutěži na nové zastřešení chodníku a uspořádání lokality. Radnice totiž nechala v létě odstranit konstrukce, které vznikly společně se sídlištěm ve 2. polovině minulého století a tvořily s chodníkem a malými obchody kryté korzo. Postupem času ale konstrukce zchátraly, prodejny byly prodány do soukromých rukou a některé přestavěny a prostor se tím hodně proměnil. Dodatečně zde vznikl i výše zmíněný stánek s rychlým občerstvením. Místo opravy konstrukcí nakonec radnice raději sáhla k odstranění starých zastřešení s tím, že prostor bude celý řešit podle nového projektu. Některé obchody ale stále mají v rukou jiní vlastníci než město.