Od počátku prosince dochází k opětovnému zvyšování počtu nakažených osob koronavirem. V souvislosti se zahájením prezenční výuky na základních školách a výhledem na další šíření epidemie po novém roce rozhodli členové krizového štábu města České Budějovice na operativní poradě 9. prosince o zakoupení dalších ochranných prostředků pro pedagogy v městem zřizovaných mateřských a základních školách.

„Na konci listopadu jsme poskytli z našich zásob 15 tisíc nanoroušek, které svou kvalitou odpovídají respirátorům FFP2 a přibližně 500 litrů dezinfekce s tím, že toto množství postačí do začátku vánočních prázdnin. Současný vývoj naznačuje, že zřejmě i po novém roce budeme možná čelit kritičtější situaci, a proto v rámci preventivních opatření na školách zakoupíme přes 30 tisíc kusů respirátorů FFP2 za necelého půl milionů korun určených pro zaměstnance školských zařízení zřizovaných městem,“ uvedl primátor Jiří Svoboda.

Již na začátku prosince zřídila Nemocnice České Budějovice mobilní tým na testování pedagogických pracovníků antigenními testy. „Ukazuje se, že mobilní jednotka, která může lépe vyhovět potřebám časově vytížených pedagogů, je lepším řešením než pouhá možnost navštívit odběrové místo. Do dobrovolného testování se zapojilo zatím pouze 15 procent ze všech učitelů škol zřizovaných městem v rámci Českých Budějovic, ale testování končí až 18. prosince, tak se jistě ještě zapojí další,“ řekl Viktor Vojtko, náměstek primátora pro oblast školství.