Členy štábu pro Obec s rozšířenou působností České Budějovice svolal jeho předseda, primátor Jiří Svoboda, který tak učinil v reakci na vývoj koronavirové situace a v kontextu předpokládaného vládního usnesení vyhlásit od půlnoci z neděle 15. března na pondělí 16. března karanténu pro Českou republiku.

V návaznosti na vyhlášené nařízení byla štábem projednána další preventivní opatření. Magistrát města České Budějovice tak přejde v průběhu pondělí 16. března do omezeného režimu, ve kterém budou zachovány pouze zcela nezbytné agendy.

Mobilní specializovaná paliativní péče, kterou domácí hospic poskytuje na Táborsku již 10. rokem stále není plošně hrazená ze zdravotního pojištění.
Pandemie koronaviru ovlivňuje i fungování domácího hospice

Konkrétní kroky a detaily budou dořešeny a nastaveny v průběhu pondělí. V této souvislosti budou vyčleněny telefonické linky (386 801 111, 386 801 114, 386 801 115) směřující na Městské informační centrum, na kterých se občané mohou od úterý 17. března informovat na chod magistrátu včetně možností řešení administrativních úkonů.

Testovací sada na koronavir (Covid-19). Ilustrační foto
V kraji přibylo pět nakažených, koronavirem onemocnělo již 11 Jihočechů

Krizový štáb doporučuje radě města odložit lhůty pro veškeré platby místních poplatků do 30. června 2020. Vedle uvedeného byla vyhodnocována mj. i dřívější opatření v MHD. Novým opatřením je zachování provozu předprodeje jízdenek, a to pouze v provozovně DOC Merkury. Další aktuální informace o způsobech řešení situace v Českých Budějovicích budou k dispozici v průběhu pondělního dopoledne.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník