17.15 Na sídlišti Máj je nadále klid, k žádným nepokojům zde tentokrát nedošlo. Nasazení policejních sil ale bylo masivní, podobně jako při nedávných povolených demonstracích. V pohotovosti byly nejen uniformované složky, ale také policisté v civilu. V podvečer policie konstatovala, že v souvislosti se zakázaným průvodem nedošlo k porušení pořádku. "Policie monitorovala bezpečnostní situaci v jihočeské metropoli po celý den. Během dne nedošlo k narušení veřejného pořádku, nebyla zadržena ani zajištěna žádná osoba, nedošlo k žádnému konfliktu," konstaoval jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

16.30 Na náměstí skončila akce knihování. Těsně před jejím závěrem sem dorazila skupinka převážně mladých lidí, zastavili se pár kroků od účastníků akce a na místě se hned objevil antikonfliktní tým, který s nimi začal diskutovat. Skupinka asi po čtvrt hodině z náměstí odešla.

16.00 Skupinky lidí se rozešly. Na sídlišti Máj je klid. Všude však stále zůstávají posílené policejní hlídky včetně městských strážníků se psem. "Veškerá opatření po celém krajském městě zůstávají v platnosti. Situaci monitorujeme," uvedl mluvčí Jiří Matzner a dodal, že zatím policie ani nikoho nezadržela.

14.55 U českobudějovického vlakového nádraží a na Lannově třídě se začínají objevovat skupinky extremistů. Jeden z účastníků má megafon. Na vše dohlíží policisté.

14.50 Na sídlišti Máj panuje klid, zmizely odsud ale opět všechny kontejnery a popelnice. Policie stále hlídkuje na nejrůznějších místech města. U Dlouhé louky stojí dodávky s těžkooděnci, hlídky jsou na důležitých křižovatkách směrem k Máji. V terénu jsou také městští strážníci a zaměstnanci magistrátu.

14. 00 Na českobudějovickém náměstí začala poklidná akce Knihujeme jako projev nesouhlasu s pochody extremistů. Její náplní je čtení Ústavy a různých knih u Samsonovy kašny. Nad městem létá vrtulník, velké množství policejních hlídek jezdí ulicemi. Na náměstí si lidé přinesli například Idiota od Dostojevského, knihu O povaze předsudků od amerického psychologa Gordona Allporta nebo Tuláka po hvězdách od Jacka Londona.

13.00 Někteří občané města se rozhodli projevit svůj nesouhlas s dalším pochodem extremistů. „Jako reakci na pochod s rasově motivovaným podtextem se iniciativa Budějovice proti násilí rozhodla uspořádat další poklidnou akci, která má ukázat, že pochody jsou nenávistné, nesmyslné a k řešení žádných problémů nepřispějí," uvedla za občanskou iniciativu Budějovice proti násilí Radka Doležalová. „Abychom projevili svůj nesouhlas s dalším , nenávistným pochodem, který se v Českých Budějovicích má odehrát, uspořádáme na náměstí Přemysla Otakara II. ve stejný čas řádně nahlášenou akci Knihujeme," doplnila Radka Doležalová.

Policie má podezření, že by v Českých Budějovicích znovu mohlo dojít k potyčkám. Už 2. srpna sice zakázala českobudějovická radnice shromáždění pravicových radikálů, které bylo ohlášeno na sobotu 14. září, soud následně zákaz potvrdil, ale policejní hlídky chystaly i tak pohotovost. "Budeme monitorovat situaci a dbát na dodržování zákonů," uvedl v pátek krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.