Rada města schválila předložení žádosti o dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj České republiky na projekt s názvem 2021 – Bezbariéry. „Na základě požadavku Správy domů, s.r.o. bude předložena žádost o dotaci na vybudování dvou výtahů v objektech 449/9 a 450/11 na Zátkově nábřeží, kde je celkem 33 městských bytů. Hlavním smyslem je odstranění bariér při vstupu do bytového domu a výstavba nových výtahů v domech se čtyřmi a více nadzemními podlažími, kde výtahy nikdy nebyly. Tím samozřejmě dojde ke zvýšení komfortu a zlepšení kvality bydlení,“ uvedl primátor Jiří Svoboda s tím, že na každý výtah je možné z dotace získat až 800 tisíc korun a jejich výstavba musí být realizována do října 2022.

Rekonstrukce vlakového nádraží v Českých Budějovicích pokročila a vyjde Správu železnic na téměř 700 milionů korun,
Z budějovického vlakového nádraží se stala pevnost s příkopem, podívejte se

Ve středu 13. října si vítězové dvou kategorií letošního ročníku soutěže Rozkvetlé město odnesli své zasloužené výhry v podobě diplomů a finančního daru. Náměstek primátora Ivo Moravec všem poděkoval za zkrášlování města. "Neznám nikoho, kdo by bez údivu a lehkého úsměvu minul rozkvetlé pestrobarevné záhony. Květiny a upravená zeleň přitahují naši pozornost a něco vypovídají i o naší kultuře. Mají takovou neviditelnou moc a my se obdivujeme jejich kráse a velebíme ty, kteří se o ně starají," uvedl náměstek. Do soutěže každoročně vyhlašované městem se zapojují desítky milovníků kytiček a rozkvetlých zahrad. Jejím hlavním smyslem je motivovat občany k okrašlování vzhledu bytů, domů, balkonů, oken a nově i veřejného prostoru. Účastníci posílali svá rostlinná díla na radnici od poloviny května do konce srpna. Příští rok budou mít opětovnou možnost.

Oceňování vítězů soutěže Rozkvetlé město na českobudějovické radnici.Oceňování vítězů soutěže Rozkvetlé město na českobudějovické radnici.Zdroj: magistrát města České Budějovice

Úplně uzavřena zůstane pozemní komunikace v ulici Ke Studánce, konkrétně v úseku mezi ulicí Doudlebská a křížením stavby dálnice D3 v katastrálním území České Budějovice 6. Důvodem je realizace stavby ,,Dálnice D3 0310/I Úsilné – Hodějovice – přeložka místní komunikace“. Termín: 23. 10. – 30. 11. 2021.