Již více než dva týdny platí v Českých Budějovicích vládní opatření k vyhlášení nouzového stavu, kterým přestalo platit nařízení města o vymezeném parkování vozidel na místních komunikacích. Vedení města v úterý 31. března úpravu prodloužilo.

Ilustrační foto
Počet nakažených na jihu Čech dosáhl stovky, mezi nemocnými jsou tři děti

"Ba základě nového usnesení vlády jsme rozhodli o dalším prodloužení tzv. volného parkování, které tak bude možné v Českých Budějovicích i nadále. Je to jistě vstřícný krok pro všechny řidiče, kteří tak nemusejí v čase nouze ještě navíc řešit otázku parkování," uvedl náměstek primátora Viktor Lavička.

V regionu musejí řidiči počítat i se současnými nebo chystanými uzavírkami.

Kde bude objížďka:

Ve dnech 2. dubna – 14. dubna 2020 nastane úplná uzavírka ulice Radniční, a to z důvodu provádění výkopových prací (vodovodní a kanalizační přípojka). Objízdná trasa není stanovena.

Jihočeská univerzita nabídne zájemcům nové obory. Ilustrační foto.
Jihočeská univerzita láká na obory pro němčináře

Úplně uzavřena zůstane pozemní komunikace na silnici č. II/156, Novohradská mezi točnou MHD a křižovatkou ulic Novohradská, Hodějovická, Vidovská. Jde o křižovatku na silnici České Budějovice - Trahové Sviny na hranici katastru Českých Budějovic. Důvodem je stavba ,,Dálnice D3 v úseku Úsilné – Hodějovice – přeložka vodovodního řadu. Uzavírka se plánuje od 24. dubna 2020 do 26. dubna 2020. Objízdná trasa je stanovena ulicí Vidovská.

Pohled na České Budějovice. Ilustrační foto.
Budějovičtí radní odsouhlasili odložení nájemného pro podnikatele

S novými omezeními musejí počítat řidiči na Českobudějovicku i v případě silnice mezi Roudným a Plavem. Kvůli výstavbě dálnice D3 je uzavřena, překládá se vodovod a omezení má platit ještě tři týdny.

V Holašovicích je v souvislosti s výstavbou nové kanalizace neprůjezdná místní komunikace směrem na Jankov. Objížďka je vedena přes Záboří.