Rada města na svém jednání 9. listopadu 2020 schválila výsledek jednání hodnotící komise a pořadí účastníků zadávacího řízení ve veřejné zakázce pod názvem Stavební úpravy a přístavba Autis centra. „Přihlásilo se poměrně dost zájemců, celkem 13. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky byla přes 20 milionů, město ji vysoutěžilo za 15,8 milionu. Vybraným dodavatelem je místní firma Retherm s.r.o.,“ uvedl primátora Jiří Svoboda.

Sociálních služeb týdenního stacionáře v Plzeňské ulici využívá celkem 70 klientům z celého kraje. Původní objekty vznikly při výstavbě Pražského sídliště v první polovině 70. let. Dříve objekt sloužil jako mateřská škola a poté jako chráněné dílny. V roce 2016 byl jeden z pavilonu přestavěn na dnešní Autis Centrum.

„Rekonstrukce se dotkne i sousední budovy, kde vznikne v místě spojovací chodby přístavek. Je tam navrženo celkem osm samostatných jednolůžkových pokojů se sociálním zázemím a vzniknou i prostory související s provozem jako kanceláře personálu a terapeutů, herna, jídelna, kuchyně, společenská, denní a relaxační místnost i zimní zahrada,“ dodává náměstek primátora Petr Holický. Stavba má být zahájena ještě letos a trvat má asi jeden rok.