Edwin OttaEdwin OttaZdroj: DeníkSamotný záměr kandidatury téměř jednomyslně schválili zastupitelé před několika týdny. Prvním krokem bude souboj se soupeři v České republice - zatím se ví třeba o Brně, Liberci či Broumovu.

Není překvapením, že účast Budějovic v klání, které pořádá Evropská unie, vítají mnozí zástupci kulturních institucí nebo podnikatelé. A dalo se očekávat, že i Jihočeský kraj se rád přidá v záležitosti, která slibuje velkou mediální publicitu. Navíc jde podle vedení města o další důvod, jak dokončit některé zahájené projekty. Například rekonstrukci Kulturního domu Slávie nebo postavit novou divadelní budovu na Mariánském náměstí.

Bude ale třeba také mít na paměti, že jen společné úsilí všech zúčastněných a reálný odhad budějovických možností mohou vést k úspěchu. Vždyť o stavbě nového divadla se mluví přibližně padesát let a mezitím se desítky milionů vynaložily při rekonstrukcích toho současného. O několikeré blamáži například při pokusech o stavbu nové sportovní haly ani nemluvě. Uvedené případy trochu varují…

Takže s chutí do toho a vyhrnout rukávy. Práce čeká dost. Aby se vytoužená záře reflektorů zase nezměnila v nějakou ostudu. Tentokrát o to větší, oč větší bude mít publicitu.