Českobudějovická rada města schválila v pondělí 22. listopadu 2021 ceny pro vodné a stočné, které budou platit v krajském městě od 1. ledna 2022. Meziroční nárůst ceny pro vodné a stočné je 3,84 %, tedy vyjádřeno v absolutní výši o 2,88 Kč za metr krychlový (2,62 Kč + platná sazba DPH). Celková cena je v součtu 78 Kč za metr krychlový (70,91 Kč + platná sazba DPH). Pevná složka vodného a stočného se nemění.

Výtopna Vráto v Českých Budějovicích se má v příštích letech proměnit na Zařízení pro energetické zpracování odpadu. Studie ZEVO je na vizualizaci.
Budějovická teplárna převede část majetku na novou firmu

Pravidla pro meziroční úpravu ceny pro vodné a stočné jsou přesně stanovena koncesní smlouvou se společností ČEVAK, kterou město vysoutěžilo. Tato koncesní smlouva platí od 1.1.2019. “Když se podíváme na růst inflace, cen potravin, a především skokový růst energii, je navýšení cen vodného a stočného skutečně minimální. Navíc je celková cena za vodné a stočné dlouhodobě nižší než u srovnatelných měst v České republice, a přesto nám plně umožňuje realizovat obnovu vodohospodářského majetku, jak nám předepisuje legislativa,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec.

Gólman Motoru Dominik Hrachovina byl proti Spartě naprosto neprůstřelný a po zápase se po zásluze mohl s fanoušky podělit o radost z vítězství 2:0.
Neprůstřelný Hrachovina, tisící výhra v extralize, Motor zažil hokejový svátek

„Průměrný dopad na jednoho odběratele při spotřebě 80 litrů vody za den představuje necelých sedm korun za měsíc,“ doplnil k cenové změně ekonomický ředitel společnosti ČEVAK Miloš Trnka. Pachtovné (nájemné), které platí vodohospodářská společnost ČEVAK vlastníkovi, statutárnímu městu České Budějovice, zůstává v meziročním vyjádření stejné. To bude i v příštím roce činit více než 227 milionu korun. Nová cena vodného a stočného v Českých Budějovicích bude platit od 1. ledna 2022.

Poplatek za odpad zůstane v Českých Budějovicích i v příštím roce stejný a bude na osobu a rok činit 680 korun. Osvobozeni jsou od něj senioři nad 75 let a děti do tří let věku.