Vrcholem akce byla v sobotu spanilá jízda všech účastníků na trase České Budějovice - Hluboká nad Vltavou. Začala ve 12 hodin a už v 11 se konala dámská vyjížďka. Na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. měli motorkáři sraz v sobotu ve 13.30 hodin. Náměstí bylo pro ostatní dopravu uzavřeno od 11 do 16 hodin.

Sraz přátel značky Indian se konal v Českých Budějovicích už v roce 2019. Hlavním organizátorem je prezident českého klubu příznivců této značky Jean - Marie Guyon. Účastníci jsou ubytováni například i na výstavišti, kde je připraven hlavní program, ale také porůznu v okolí. Pokojné bublání motorů v nižších otáčkách bylo na výstavišti slyšet už v pátek dopoledne, protože už po sedmé začali přijíždět první účastníci. Pořadatelé samozřejmě také dorazili na strojích Indian. Mezi nimi například Muhehe ze středních Čech.

V Českých Budějovicích obsadí v sobotu náměstí tisíce Indiánů.
V Budějovicích se koná Indian Riders Fest, náměstí obsadí motocykly

"Už tři dny to připravujeme," zmínil s úsměvem fanoušek známých motocyklů. A proč byly vybrány České Budějovice? "Chtěli jsme nějaké větší město. Naše skupina je z větší části jihočeská. A jižní Čechy jsou moc pěkné na jízdu na motorce," vypočetl Muhehe. Sám si Indiana koupil v roce 2014, předtím měl motocykl značky Victory, vyráběný také v USA. Na dálnici v Německu vytáhne z Indiana až 180 nebo 190 kilometrů za hodinu. "Jinde se to nesmí," naznačil vzápětí, že v České republice se ani na maximum s Indianem jet nesmí.

Spanilá sobotní jízda přátel Indianů byla s policejním doprovodem a nakrátko při ní byla průběžně na některých komunikacích omezena doprava. Například při uzavírce křižovatky Husovy třídy a ulice Na Dlouhé louce se kvůli tomu vytvořila několik set metrů dlouhá kolona. Kdo stál k nadjezdu na Hlubokou, alespoň viděl projíždějící motorky, kdo stál u Dasného, ten byl na tom o poznání hůř… Pro ty z přihlížejících, kteří jsou příznivci motorismu, ale jízda byla určitě zajímavým zážitkem.

Podle Ondřeje Hrůzy z českého zastoupení značky Indian, by českobudějovické setkávání přátel značky mohlo být pravidelným a jediným v Evropě.