Českobudějovičtí radní schválili záměr pronájmu kina Kotva. „Správa domů zpracovala podmínky výběrového řízení, kde je například uvedeno, že prostor bude pronajat na dobu určitou sedmi let, promítat se bude minimálně pět dní v týdnu v kombinaci žánrové a komerční produkce se zahájením provozu nejpozději od 1. září 2022 včetně provozu kavárny,“ uvedl k pronájmu náměstek primátora Juraj Thoma.

Písemné přihlášky mohou potenciální provozovatelé podávat do konce června 2022. Město tento týden prodloužilo původní termín, který byl do 15. června 2022. “Inspirovali jsme se v některých českých městech, kde kina fungují a dokáží si na sebe vydělat i bez finanční podpory města,“ dodává k výběrovému řízení jednatel Správy domů Petr Šindelář.

Město dlouhé roky provoz Kotvy sponzorovalo s tím, že jde o prostor, který má nejen komerční poslání a vždy se v zastupitelstvu našel dostatek hlasů ve prospěch podpory provozu.

Letní kino

V těchto dnech zároveň zahajuje sezonu letní kino v parku Háječek. První dva komponované večery se konaly minulý týden. A nyní se chystá několik koncertů. Už potřetí bude českobudějovické letní kino Háječek patřit českým interpretům. Stane se tak v rámci Týdne v letňáku. Letošní ročník nabídne sedm koncertů. V pondělí se Jihočechům představí písničkář Pokáč, jak snadné je žít, naučí v úterý příchozí kapela Mig 21. Středa bude patřit kapele Lucie, čtvrtek Jelenovi. Hlubší prožitek z hudby budou mít ti, co do Háječku zavítají v pátek na Live Poetic Show. V sobotu bude hrát Tomáš Klus, týden zakončí kapela Horkýže Slíže. Deník vám přináší možnost soutěžit o vstupenky na každý koncert. První soutěžní otázky najdete již v pátečním vydání Českobudějovického Deníku

Díky dotaci od města budou i letos stát všechny filmové projekce v letňáku 50 Kč, kromě zahajovacích komponovaných večerů.