Na linkách č. 2, 4, 6, 53 a 59 se od 1. dubna mění jízdní řády. Spoj č. 9 se až do 12. května rozdělí na dvě části, u nádraží se bude přestupovat, mění se i časy odjezdů. Nové řády najdete na www.dpmcb.cz a v dodatcích kapesních jízdních řádů v kancelářích předprodeje.

Několik týdnů nepříjemného přestupování, ale také lepší návaznost nočních spojů na vlaky a častější spojení města s některými okolními obcemi. To jsou změny, které čekají už od 1. dubna cestující na šesti linkách městské hromadné dopravy.

Radují se z nich například obyvatelé Hrdějovic, kteří při poslední úpravě jízdních řádů přišli především o víkendech a večer o spojení s městem. Ve snaze o nápravu dokonce sepsali petici, pod kterou se podle starostky obce Jany Lepičové během krátké doby podařilo sesbírat na 350 podpisů.

Výsledkem této iniciativy, ale hlavně jednání dopravního podniku, společnosti JIKORD, jež dopravu koordinuje, zástup᠆ců města a nespokojených obcí Hosín, Hrdějovice a Hluboká  je dohoda, která má spojení na linkách č. 4 a 6 zlepšit.  „Z velké části respektuje naše požadavky. Uvidíme, jaké budou reakce lidí, nicméně se ukázalo, jak důležité je o takových změnách včas jednat. Nevyhovující jízdní řád byl spíš nedorozuměním lidí, kteří změny plánovali," vysvětluje starostka.

Vylepšený jízdní řád ale podle mluvčího dopravního podniku Radka Filipa neslibuje jen vylepšení na linkách 2, 4 a 6, ale i pohodlnější přestupování z nočních linek 53 a 59 na vlak.

Nepříjemnost v podobě přestupování naopak musí překousnout po šest týdnů pasažéři linky 9. Mezi nádražím a Suchým Vrbným bude jezdit kvůli uzavírce viaduktu místo trolejbusu autobus. „Dopad na cestující jsme se snažili minimalizovat.  Náhradní dopravu zajistí linka 39. Také noční linku 59 obslouží autobusy, trasa se nezmění," informoval Radek Filip. Všechny autobusy budou Rudolfovskou třídou projíždět v obvyklých trasách.