Poslední zdražení městské firmy pro maloodběratele v lednu 2022 činilo 8 %, pro běžnou domácnost to bylo kolem 80 korun měsíčně.

Od ledna 2022 se cena tepla pro maloodběratele napojené na distribuční systém Teplárny České Budějovice zvýšila o osm procent. Na patě objektu tak gigajoule tepla letos stojí 691 korun včetně DPH.

„Při průměrné roční spotřebě domácnosti 21 gigajoulů na vytápění a ohřev teplé vody tak náklady pro byt byly zvýšeny přibližně o osmdesát korun měsíčně včetně DPH,“ uvedl Tomáš Kollarczyk k roku 2022. Jediným vlastníkem teplárny je město.

Film Jan Žižka, který vypráví příběh jednoho ze sedmi nikdy neporažených válečníků historie, dorazí do českých kin ve čtvrtek 8. září.
Jan Žižka přichází do kin. Na plátně uvidíme i krásy jižních Čech

Skokové zdražení vedení teplárny pro příští rok neočekává. "Na rok 2023 jsme dobře připraveni. Dostupnost všech paliv máme zajištěnou dlouhodobými kontrakty uzavřenými se stabilními partnery. Z bezpečnostních důvodů navyšujeme množství uhlí na našich skládkách, nicméně finální ceny tepla budou známé až počátkem prosince," uvedl Tomáš Kollarczyk.

"I přes všeobecnou hysterii v evropské energetice však v tuto chvíli nepředpokládáme skokové zdražování a očekávaná korekce bude jistě pod úrovní inflace," doplnil Tomáš Kollarczyk s tím, že dramatické zvyšování cen energetických surovin se daří teplárně z velké části průběžně absorbovat a chránit tak zákazníky.

Nová lávka pro pěší a cyklisty spojila v roce 2018 břehy Vltavy v Českých Budějovicích u TJ Meteor. Investorem bylo město. Teď se plánuje most níže po proudu u papíren.
Proti mostu přes Vltavu protestovali na budějovickém zastupitelstvu

"Stále platí i náš dosavadní přístup, kdy ceny upravujeme pouze na přelomu roku a dále se už v daném roce nemění. Na tuto stabilní spolupráci jsou naši odběratelé zvyklí a síla městské teplárny se všemi výhodami pro zákazníky se ukazuje právě v okamžiku, kdy ceny na burzách bezprecedentně kolísají a dosahují nových maximálních hodnot, čímž však ohrožují firmy i maloodběratele,“ uvedl Tomáš Kollarczyk.

Služby teplárny dnes využívá 30 000 domácností, více než 215 firem a 173 institucí včetně škol, obchodů a zdravotnických zařízení.