Návštěvníci se mohou těšit na tradiční nabídku pro zahrádkáře, pěstitele a kutily, ale i na kvalitní české potraviny. Program zpestří zajímaví hosté, třeba Pepa Libický se svou roadshow nebo Ondřej Slanina z pořadu Kluci v akci.

Karavany i rádiem řízené modely

Speciálním hostem Hobby bude Pepa Libický (Libovky Pepy Libického) se svou roadshow a návštěvnickými soutěžemi o hodnotné ceny. „U příležitosti jubilejního ročníku jsme připravili řadu novinek. K vidění budou třeba karavany. Návštěvníci se dozví také zajímavosti ohledně úsporného a ekologického bydlení,“ říká ředitel budějovického Výstaviště Mojmír Severin. „Další lákadlo je připravené na víkend, kdy se bude v pavilonu T2 konat modelářská show. Návštěvníci si budou moci prohlédnout rádiem řízené modely různých vozů,“ dodal. Ani letos nepřijdou zkrátka děti, pro které je připraven dětský svět. Najdou zde dřevěný kreativní koutek, tvořivé dílny, zajezdit si mohou na oslících a určitě je potěší i skákací hrady a trampolíny.

Veletrh s českými potravinami

Souběžně s Hobby se bude poprvé konat potravinářský veletrh Czech Food Expo v pavilonu T1, který přivítá potravináře z celé České republiky. Své zastoupení zde budou mít výrobci a prodejci masných a mléčných výrobků, ale i čokoládovny. Představí se pivovary, lihovary nebo vinařství. Většina prezentovaných produktů je držitelem značky Regionální potravina nebo Klasa. V pátek budou na pódiu

vyhlášeny výsledky soutěže Chutná hezky. Jihočesky. „Chceme reagovat na stále větší zájem ze strany našich návštěvníků o české potraviny. V rámci Země živitelky se zaměřujeme na všechny obory zemědělství, není až takový prostor právě jen pro potraviny. Rozhodli jsme se tedy současně s Hobby, což je po živitelce naše druhá největší akce, uspořádat potravinový veletrh Czech Food Expo. Věříme, že si najde mezi návštěvníky a vystavovateli své příznivce, kteří se budou i v příštích letech na tuto akci rádi vracet,“ uvedl Mojmír Severin. Pokud bude mezi návštěvníky zájem, mohla by se z Czech Food Expo stát i samostatná výstava.

Náměstíčko na budějovickém sídlišti Vltava má dostat novou podobu. Vizualizace: Magistrát města České Budějovice
Budějovice přidají náměstíčku na sídlišti Vltava bílý baldachýn

Podpořit Czech Food Expo se rozhodla i iniciativa společnosti Makro ČR s názvem České pole, která má za cíl podporovat a rozvíjet tradiční produkty českého zemědělství a společně usilovat o jejich místo v české kultuře a gastronomii. „Účasti na prestižním Národním potravinářském veletrhu Czech Food Expo 2023 si velmi vážíme, protože má stejné ambice a cíle jako naše Iniciativa České pole, a to podporovat a rozvíjet tradiční plodiny českého zemědělství,“ říká Martin Čivrný, vedoucí komunikace společnosti Makro ČR.

Speciálním hostem potravinářského veletrhu bude Ondřej Slanina, známý z kulinářského pořadu Kluci v akci. V sobotu se můžou návštěvníci těšit na show šéfkuchaře Luboše Rychvalského, který poradí, jak co nejméně plýtvat potravinami. Své kuchařské umění předvede i řada dalších vyhlášených kuchařů. Mezi nimi bude Miroslav Dušek, který vařil pro tři americké prezidenty i zpěvačku Glorii Estefan.

Informace o ceně vstupenek, parkování a program obou akcí jsou na stránkách www.vcb.cz.