Frisbee (česky někdy nazývaný létaná), je moderní sport s létajícím diskem, jenž se tým snaží přihrávkami dostat do koncové zóny a získat tak bod. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: muži a ženy. Přijelo celkem 16 nejlepších týmů z celé ČR, které se do finále dostaly po dvou kvalifikacích.

Ženy pořádajícího týmu se po těžkém semifinálovém zápase dostaly do finále a utkaly se se spojeným pražským týmem YellowFujEver. Na začátku si soupeřky domácích utvořily náskok několika bodů, ale 3SB women je za podpory mužské části týmu a diváků dotáhly a za stavu 13:13 si vynutily poslední bod, tzv. universe point. Budějovické hráčky začaly s nevýhodou, na obraně, ale disk soupeřkám při jejich útoku sebraly a samy úspěšně zaútočily. Opět tak vybojovaly trofej pro mistryně republiky. Kapitánka Jana Šromová říká: "Především mě těší, že jsme hrály dobře a celý víkend si užily. Protože se mistrovství konalo na domácím hřišti, připojilo se k nám mnoho nových hráček, které sice teprve sbírají zkušenosti, ale i tak k medaili přispěly." Hráčky Sokol 3SB se nyní soustředí na nadcházející šampionát v Benátkách, dostaly se totiž mezi dvanáct nejlepších evropských klubů.

Třetí v ženské kategorii na mistrovství republiky skončila Velká Morava.

Muži pořádajícího týmu bohužel neobhájili loňské druhé místo a skončili pátí. Mužské stupně vítězů obsadily tři pražské týmy, zlatí Flying ultimate junta, druzí Prague Devils a bronzoví Yellow Block.

Henrietta Ottová, České Budějovice