Tajemství volně propojuje autorovy dvě předchozí knihy. Již vyprodaná prvotina Les Bor se odehrávala taktéž v Českých Budějovicích a přilehlém Branišovském lese proslulém svými tajemnými legendami. I druhá kniha Vražedkyně (oceněná v soutěži detektivka roku) byla situována do jihočeského prostředí - tentokráte do okolí Soběslavi. Pokud jste některou z předchozích knih četli, potěší vás, že se v tomto volném pokračování se znovu setkáte s hlavními postavami předchozích příběhů.

Tajemství - novinka českobudějovického spisovatele Pavla Kohouta.Tajemství - novinka českobudějovického spisovatele Pavla Kohouta.Zdroj: Pavel KohoutKarlu Koutnému se po ukončení kariéry kriminalisty hroutí život. Rozpadl se mu vztah s partnerkou, profesně tápe a noční můry řeší alkoholem. Ač se snaží na dráhu vyšetřovatele zapomenout, shodou okolností v lese objeví oběšenou dívku. Vyšetřování domnělé sebevraždy dostává na starost mladý Martin Tůma jako svůj první samostatný případ. Vše nasvědčuje tomu, že mladá žena svůj život ukončila dobrovolně, a nadřízení mladíka směrují k uzavření případu. Do vyšetřování se však neoficiálně zapojuje i Koutný a společně s Tůmou získává podezření, že řešení nebude tak jednoduché…

Pokud bychom chtěli najít společný prvek detektivek Pavla Kohouta, je to krátký střih jednotlivých scén, rozmanitost pohledů, nepředvídatelný vývoj i absence černobílých postav - nechybují superhrdiny v jeho dílech nečejte. I hlavní postavy v jeho dílech chybují profesně i ve vztazích.

Soutěžíme na facebookovém profilu Českobudějovického deníku do 13:30 hodin úterý 11. 7.

O autorovi

První příběhy napsal Pavel Kohout (absolvent českobudějovické SPŠ Stavební) ke konci střední školy, kdy si jimi snažil zlepšit známky z českého jazyka. Žánrově šlo o krátké fejetony, vyprávění a povídky, které spojoval humor. Humorným textům se věnoval i během studií na vysoké škole. Celkem napsal několik desítek textů, jenž některé možná znáte z tehdejšího humoristického časopisu Trnky-Brnky či jiných periodik.

Po několikaleté pauze se ke psaní vrátil ve svých 37 letech a to detektivní prózou. S rukopisem Les Bor uspěl v soutěži nakladatelství MOBA, které ho vydalo ve své úspěšné sérii detektivek a tím se odstartovala jeho dráha “detektivkáře”. Ač se Pavel Kohout profesně věnuje psaní prodejních textů, detektivní příběhy si zamiloval. A to natolik, že začal vydávat on-line magazín krimi příběhů českých autorů České detektivky.

Magazín České detektivky

Nový magazín České detektivky je dostupný na webu pickey.cz/ceskedetektivky.cz a nabízí čtenářů za drobný měsíční poplatek (méně než jedna káva) přístup ke všem povídkám i pravidelný přísun nových příběhů. Nejde o žádné podprůměrné povídky. Obsah do magazínu dodávají ty nejzvučnější jména z české literatury. František Niedl, Lucie Lukačovičová, Andrea Čekanová, Martin Štefko, Veronika Fiedlerová a mnoho dalších. Pro fanoušky nabízí magazín rozšířené VIP členství, kde vycházejí navíc i rozhovory se spisovateli, bonusové materiály, detektivní rébusy, mají přístup k e-knihám a dalším bonusům.