S novými uzavírkami musejí od pátku 1. dubna počítat řidiči v Českých Budějovicích. Vedle toho pokračují již dříve zahájené akce. Mění se i ceník návštěvnického parkovného.

Od 1 dubna 2022 zůstane úplně uzavřena část pozemní komunikace v ulici F. A. Gerstnera, konkrétně v úseku mezi ulicemi U Koněspřežky – Zátkovo nábřeží, tedy v sousedství areálu vazební věznice a krajského soudu u parku Háječek. Důvodem je realizace rekonstrukce vodovodního řadu. Termíny uzavírky jsou od 1. 4. do 8. 4. 2022 a od 11. 4. do 13. 4. 2022.

V sobotu 2. dubna 2022 se také v centru Českých Budějovic s trasou podél Malše a Vltavy a některými ulicemi centra koná tradiční běžecký závod RUNTOUR. Pořadatelem sportovní akce pro celou rodinu je VMLY&R s.r.o.. Náměstí Přemysla Otakara II. bude kvůli závodu uzavřeno pro automobily v sobotu od 6. do 19. hodiny. Pozornost by měli akci věnovat i řidiči parkující v trase závodu. V ulicích, kde budou umístěny přechodné značky zákaz zastavení, budou od soboty 2. dubna od 7 hod. probíhat odtahy odstavených vozidel. "Předejděte, prosím, případným komplikacím, a přeparkujte si včas své vozidlo," žádá veřejnost tisková mluvčí Městské policie České Budějovice Věra Školková.

Trh místo soboty v neděli

Kvůli závodu se přesunou na neděli trhy na Piaristickém náměstí. V tradičním termínu v sobotu se nemohou konat kvůli běžeckému závodu. „Dobrou zprávou ale je, že se nám podařilo zajistit náhradní termín pro jejich konání, a to o den později, tedy v neděli 3. 4. 2022. Předpokládáme velký zájem prodejců i návštěvníků. Tradiční trhy mají pěknou atmosféru a po těch letech se staly nedílnou součástí místního koloritu, “ říká náměstek primátora Ivo Moravec.

Dopravy a řidičů se dotkne také změna tarifů za parkování k 1. dubnu v Českých Budějovicích. Jedná se o první změnu cen od zavedení parkovacích zón na podzim roku 2017. Došlo k navýšení tarifů cen, ale pouze u návštěvnického stání a tarifů na záchytných parkovištích, a to o 5 až 10 korun. Dlouhodobých parkovacích oprávnění pro rezidenty a abonenty se změna netýká.

close V Budějovicích se od 1. dubna změní tarify za parkování. U Sportovní haly zůstane parkování zdarma. Reprofoto: magistrát města České Budějovice info Zdroj: Deník/Edwin Otta zoom_in

Ulice Oskara Nedbala na šest týdnů

V pondělí začne nová uzavírka na šest týdnů na krátkém úseku ulice Oskara Nedbala. Dokončuje se zde nový bytový dům a zhotovitel stavby, v rámci realizace projektu, provede překládku vodovodu, rekonstrukci zastávky MHD, výstavbu středového ostrůvku a závěrečnou opravu asfaltové plochy. Technologický postup je naplánován tak, aby ne sebe jednotlivé práce navazovaly a byly tak provedeny pouze při jednom omezení dopravy. Proto tam bude od 4. dubna po dobu šesti týdnů úplná uzavírka, ale netýká se vozidel stavby a městské hromadné dopravy. Provoz těchto vozů bude sveden do jednoho jízdní pruhu a průjezd bude řízen světelnou signalizací.

Podle náměstka primátora Iva Moravce z důvodu uzavírky odbor správy veřejných statků bude požadovat úpravu signalizačních plánů semaforů na křižovatkách Husova a Branišovská i Oskara Nedbala a Rošického. „Právě na těchto křižovatkách se dá očekávat zvýšený provoz, protože tam budou řidiči najíždět na objízdné trasy,“ dodává Ivo Moravec.

Pokračují Plavská, U Malše, Rudolfovská, most Trocnov

Krátká uzavírka se chystá v Českých Budějovicích také v Suchém Vrbném. Odbor dopravy a silničního hospodářství magistrátu povoluje úplnou uzavírku pozemní komunikace mezi ulicemi Edvarda Beneše a U Cihelny pro realizaci stavby ,,Přípojka kanalizace E. Beneše 2110/74a“ v termínu: 4. 4. – 8. 4. 2022.

V jihočeské metropoli pokračuje úplná uzavírka Plavské ulice v úseku u sídla Policie ČR a ulice U Malše. Kvůli uzavírce ulice U Malše není možné od EUC polikliniky (dříve Poliklinika jih) odjíždět "zadem" Tylovou ulicí a ulicí U Malše. Kvůli rekonstrukci vodovodu je neprůjezdná Rudolfovská v úseku Hlinská - Okružní směrem od Českých Budějovic na Rudolfov.

V okrese je dále kvůli stavbě nového mostu přes železnici v Trocnově také uzavřen průjezd starým mostem. U Chotýčan je zúžen úsek D3 kvůli stavbě dálniční odpočívky. Omezení pltí u Včelné, mezi obcí a Českými Budějovicemi smějí jet přes stavbu Jižní tangenty jen vozy do 3,5 tuny.