Jak potvrdila mluvčí výstaviště Michaela Čeňková, filmaři si areál skutečně pronajali hned dvakrát. "Měli tu auta s cateringem, zázemí pro herce. Jedna scéna se natáčela na předvadišti. Byl to díl o kradených bankomatech, jmenoval se Anděl v laguně. Jde o scénu, kdy se Leoš Noha a David Novotný jedou ptát podezřelého Pavla Nečase na nějaké podrobnosti," přiblížila.

Když pak na jaře točili poslední sérii, už nebyl areál k dispozici. "Zrovna se konala naše druhá největší výstava Hobby, a tak už jsme nemohli sloužit," vysvětlila Čeňková.

Vystačili si sami s prostorem

Požadavky štábu se prý v průběhu spolupráce měnily. Na místě si vytvořili parkoviště pro techniku: pět dodávek, jeden sedmitunový nákladní automobil, tři Mercedesy-Benz Vito a pět dalších osobních aut. Štáb čítal asi 40 osob a 20 herců. "Připojení na elektřinu nepotřebovali, měli vlastní agregát. Poskytovali jsme pouze jednu 32A zásuvku a sociální zařízení," dodala mluvčí.

Spolupráce podle ní byla perfektní. "Fungovali zcela samostatně, nevyskytly se žádné komplikace. Opravdu šlo o to, aby měli místo jako zázemí pro štáb, což náš areál poskytuje bez problémů," upozornila s tím, že výstaviště má rozlohu 25 hektarů.

V pořadí 6. díl krimiseriálu Místo zločinu České Budějovice filmaři natáčeli převážně v krajském města a jeho okolí. Epizodu nazvanou Kvadratura muže uvidí diváci České televize v pondělí 6. února ve 20 hodin.
VIDEO: Nové Místo zločinu České Budějovice je tu, u Vltavy najdou tělo na kusy

Z firmy Výstaviště České Budějovice spolupracovali s "netradičními nájemníky" maximálně dvě až tři osoby. "Víc nebylo třeba, šlo o jednorázové požadavky," uzavřela mluvčí.

Výstaviště sloužilo jako zázemí k dílům Kvadratura muže a Anděl v laguně. Na seriál, který se vysílá vždy v pondělí v hlavním vysílacím čase, se lze dívat i zpětně na ivysílání ZDE

Předpremiéry třetí epizody krimiseriálu České televize Místo zločinu České Budějovice Anděl v laguně se v Biografu Kotva v Českých Budějovicích v pondělí 12. prosince zúčastnil herec Leoš Noha, producent Martin Froyda a scénárista Martin Bezouška.
Místo zločinu České Budějovice viděli už Jihočeši. Kotva hrála Anděla v laguně

Tým ostřílených potírá zločiny napříč krajem
Autor předlohy a producent: Martin Froyda. Režie: Jiří Chlumský, Jan Hřebejk. Scénář: Jan Stehlík, Martin Bezouška, Miroslav Vaic, Tomáš Koňařík. Kamera: Asen Šopov. Hrají: David Novotný, Judit Pecháček (Bárdos), Leoš Noha, Filip Březina, Pavla Beretová, Jitka Schneiderová, Martin Myšička, Tereza Brodská a další.