"Předplatní i jednotlivé jízdenky či jízdenky do sítě JIKORD cestující zakoupí v předprodejní kanceláři v DOC Mercury, ve které zákazníkům rádi poradíme i s parkovacími oprávněními. Úhradu přirážek je nadále možné provést v pobočce zákaznického centra v areálu DPMCB na adrese Novohradská 40," uvedla Barbora Fišer.

Automaty zůstávají

Všechny jmenované služby DPMCB jsou zákazníkům dostupné bez nutnosti osobní návštěvy zákaznického centra. Jednotlivé jízdenky mohou cestující zakoupit ve stále nejoblíbenějších automatech, už rok také kartou přímo ve vozech, případně prostřednictvím SMS či aplikace Sejf.

I mudlové můžou hrát famfrpál. Na zápasy se trénovalo na hřišti v Budějovicích.
I mudlové můžou hrát famfrpál. Na zápasy se trénovalo v Budějovicích

Ani pro předplatní jízdenky není nutné chodit – ať už využíváte jakoukoliv kategorii jízdného, pohodlně a odkudkoliv si průkazku s kupónem vyřídíte v aplikaci DPMCB. Tu do chytrých telefonů s android i iOS stáhnete na této adrese: https://dpmcb.cz/stahuj-app (odkaz je funkční pouze na mobilních zařízeních s těmito operačními systémy).

Pokutu převodem nebo v Novohradské

„Pokutu“ za cestování bez platné jízdenky pak můžete uhradit bankovním převodem podle údajů na záznamu o kontrole, který vám předal revizor. Pouze pokud jste zapomněli platnou předplatní jízdenku doma a chcete po jejím předložení dosud neuhrazenou přirážku k jízdnému snížit na 30 Kč, cestě do ZC Novohradská se nevyhnete.

A online si zařídíte i dlouhodobé parkování – registrační formuláře a veškeré informace o parkování v Českých Budějovicích najdete na webových stránkách https://www.parkovanicb.cz/.

Kontakty zákaznického centra: e-mail: info@dpmcb.cz; infolinka: +420 387 719 119.