Ve středu to Deníku potvrdil František Konečný, náměstek primátora a dvojka kandidátky.

Seznam jmen nyní čeká v Praze na potvrzení vedením strany. „Tento týden by se měla kandidátka podávat,“ říká František Konečný s tím, že na třetí místo je nominován náměstek primátora Petr Holický. Nováčkem na čelných pozicích je krajská zastupitelka za ANO Andrea Nádravská, která má být čtvrtá.

Svého kandidáta chce ANO vyslat i do senátních voleb v budějovickém obvodu. Nebude to ale současný primátor krajského města Jiří Svoboda. „Uvažovali jsme o tom, že by to mohl být šikovný vícenásobný efekt, ale zhruba v květnu z této úvahy sešlo,“ říká Jiří Svoboda a připojuje, že ani nedošlo na rozhodování, na jaké pozici by pak kandidoval do městského zastupitelstva. „V tu dobu ještě nebyla kandidátka pro město definitivně známa,“ doplnil.

Podle poslance Romana Kubíčka chce ANO voličům nabídnout nezávislou osobnost. „Do konce týdne se má rozhodnout, jestli bude kandidovat,“ uvedl pro Deník Roman Kubíček. Na dotaz, zda by případně ANO podporovalo někoho jiného, když by nestavělo vlastního uchazeče, odpověděl Roman Kubíček, že hnutí neuvažuje o aktivní podpoře ani jednoho ze dvou kandidátů, kteří se už veřejně voličům představili.

Do senátních voleb se v obvodu České Budějovice chystá i Marie Paukejová, někdejší zastupitelka. Rozhodla se tento týden, že přijme nabídku České strany národně sociální. Pod touto hlavičkou dává Marie Paukejová dohromady i kandidátku pro komunálky v Budějovicích.

Do středy zaregistrovali na českobudějovickém magistrátu čtyři uchazeče o post senátora, pro komunální volby v krajském městě je zatím podána jediná kandidátka.
Definitivní pořadí jmen na kandidátce pro kumunální volby dosud v Českých Budějovicích ladí například Realisté. Jasno mají v tom, že jejich jedničkou bude šachová velmistryně Eliška Richtrová, která v minulých komunálních volbách získala v krajském městě absolutně nejvyšší počet hlasů, tehdy ještě za ANO.
Hnutí Čisté Budějovice vedené Janem Mádlem nakonec ve volebním boji spojí síly se Starosty a nezávislými. Lídrem kandidátky má být podle Jana Mádla Viktor Vojtko.