Narodil se jen o hodinu a čtyři minuty později než britský následník trůnu. Na rozdíl od syna prince Williama a Catherine, vévodkyně z Cambridge, však „budějovický" princ své jméno má.

Je to Filip Řimnáč. „Po tátovi," zmínila šťastná maminka, třicetiletá Šárka Šímová z Hluboké nad Vltavou. Doplnila, že by bylo hezké, kdyby se britský princ jmenoval stejně jako její syn. „Svět na tom ale nestojí," zasmála se sympatická maminka. Úplně nereálné to však není. Stačí, aby se Kate s Williamem, kteří jméno svého potomka mohou oznámit až za několik dní, možná i týdnů, rozhodli chlapce pojmenovat po jeho pradědečkovi, princi Philipovi.

Jestli se královský potomek už klube na svět, sledovala Šárka Šímová o víkendu doma u televize. A informace o tom, zda se nadšení Britové svého prince už dočkali, měla i na porodním sále. „Paní doktorka i sestřičky žertovaly, že se obě děti narodí ve stejný čas. Všichni v nemocnici z toho měli legraci," řekla pobaveně novopečená maminka.

Na svět prý Filípek, jehož maminka důvěrně oslovuje „naše princátko", spěchal o něco více než britský následník trůnu. „Tolik hodin jako Kate jsem skutečně nerodila. Vše šlo celkem hladce," zhodnotila Šárka Šímová. „Ale je pravdou, že Filípek na sebe taky nechal čekat. Poprvé jsem totiž byla hospitalizována už minulou středu, ale šlo o planý poplach. Podruhé jsem přijela v pondělí ráno a pak už se vše rozjelo celkem rychle," doplnila.

V kůži vévodkyně z Cambridge by prý maminka z Hluboké být moc nechtěla. „Musí to být nápor, vydržet zájem médií z celého světa i veřejnosti a k tomu zvládat mateřské povinnosti. Na druhou stranu, Kate je na takovou pozornost asi zvyklá," uvažovala Šárka Šímová a doplnila, že jednu věc mají obě společnou – velikou radost z krásných a zdravých kluků.

A bude maminka budějovického prince závidět tomu britskému všechen ten blahobyt, do něhož se narodil? 
„Filípkovi chci samozřejmě také dopřát to nejlepší. A myslím, že se to dá zařídit i bez velkého jmění. Hlavně aby byl zdravý, spokojený a dělal nám radost."
Šárka Šímová by na svět ráda přivedla i dalšího potomka.

Jestli to bude znovu ve stejný den jako případné druhé dítě Kate a Williama, to však nechává náhodě. „Bylo by to ale zajímavé a taky praktické. Vždyť na Filípkovo narozeniny nikdo ze známých v budoucnu asi hned tak nezapomene, když všechna média budou připomínat výročí narození britského prince," dodala maminka s úsměvem.