Na náměstí Přemysla Otakara II. v centru Českých Budějovic začalo v úterý 24. listopadu 2020 zdobení vánočního stromu. První byla na stromě umístěna špice ve formě hvězdice, potom začaly přibývat další ozdoby, které navěšovali technici ze dvou vysokozdvižných plošin.

V Českých Budějovicích bude vánoční výzdoba třeba také na dvou kašnách v parku Na Sadech. Jedná se o světelné vodní proudy, které připomínají tryskající vodu. Podle primátora Jiřího Svobody byly v posledních letech nové moderní prvky instalovány i v prostoru přechodu na křižovatce Lannovy třídy a ulice Na Sadech a výzdoby se dočkaly také tři vzrostlé stromy v lokalitách Mariánské náměstí, sídliště Vltava střed, prostranství u pomníku Jana Žižky.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na počátku adventu ale letos radnice nechystá, je to kvůli koronaviru. "Letošní rozsvícení vánočního stromu neproběhne v očekávaný čas. Ten bude naprosto odlišný od vžitých zvyklostí a nedoporučujeme občanům, aby se  na náměstí v tuto dobu ve větší míře srocovali. Můžeme však slíbit, že v neděli 29. listopadu už strom svítit bude,“ zdůraznil náměstek primátora Juraj Thoma.

Vánoční strom na náměstí Přemysla Otakara II. bude jedním z celkem devíti stromů, které budou ve městě nazdobeny.