„Rada města rozhodla ohledně zamýšlené stavby smlouvu s Budvarem neuzavřít. Navrhované změny by znamenaly velký zásah do městské zástavby, předpokládat se dá vliv na dopravu, ať už jde o vjezd do areálu nebo o zánik některých parkovacích míst. Neradi bychom, aby byli na úkor firmy postiženi obyvatelé Budějovic, proto chceme hledat schůdnější řešení," vysvětlil stanovisko rady primátor Jiří Svoboda.

Záměr v kostceV rámci modernizace skladů by měla v areálu Budvaru při Kněžskodvorské místo starých objektů vzniknout nová hala, součástí úprav je i přemostění ulice, kudy povede automatizovaná přepravní linka palet, nový vjezd do skladového areálu a parkoviště pro zaměstnance.

Jak ale vysvětluje mluvčí pivovaru Petr Samec, zamýšlené stavební změny, které by se měly odehrát převážně uvnitř areálu firmy, by měly mít naopak pozitivní vliv na provoz v okolí pivovaru. „Chtěli bychom vybudovat přemostění Kněžskodvorské ulice tak, aby tudy bylo možné transportovat hotové pivo z výrobních do skladovacích prostor. Tím by se naopak odlehčilo už teď velkému provozu vozidel na silnici," přibližuje jeden z předpokládaných přínosů stavby.

Ta by si ovšem v Kněžskodvorské vynutila zrušení 23 parkovacích míst. „Navrhli jsme městu kompenzaci podle běžných pravidel, navíc po úpravách uvnitř našeho areálu by mělo vzniknout 70 nových parkovacích míst pro naše zaměstnance, jejichž auta tak uvolní prostor v okolních ulicích," doplňuje Petr Samec.