Rok 2021 byl podle manažerky komunikace Barbory Bláhové pro Budějovický Budvar velmi úspěšným. "Jenom tržby za pivo poprvé překonaly hranici 3 mld. a vyšplhaly se na 3,17 mld. korun. Významný podíl na tom měl export národního pivovaru, kdy Budějovický Budvar vyvezl do zahraničí 1,3 milionu hektolitrů. Pivovar tak v roce 2021 dosáhl na exportních trzích meziročně rekordního dvojciferného růstu, a to jak v tržbách, tak v objemu," vyčíslila.

„Na exportních trzích jsme meziročně dosáhli 11% růstu v objemu a 16% růstu v tržbách. Jsme rádi, že se nám dařilo jak v Evropě, tak i daleko za jejími hranicemi, a že si poctivé české pivo z Českých Budějovic nachází cestu k zákazníkům opravdu po celém světě,“ uvedla k úspěchu Renata Pánková, ředitelka Budějovického Budvaru pro exportní trhy.

Budvaru se i v druhém koronavirovém roce opět povedlo vypořádat s pandemickou krizí, která přinesla řadu omezení. "Poklesy v prodejích sudového a tankového piva způsobené uzavřením restaurací a lockdowny se podařilo nahradit rozvojem distribuční sítě a samotným růstem prodejů piva baleného, který byl samozřejmě tažen také nucenou či dobrovolnou změnou nákupních zvyklostí konečných spotřebitelů," zmínila Barbora Bláhová s tím, že pivovar musel rychle reagoovat i na změny v protiepidemických opatřeních, která se citelně promítala do fungování logistiky

"O to více se národní pivovar těší z dobrých výsledků a skutečnosti, že se dařilo i na všech klíčových trzích. Mezi ty se již tradičně řadí státy, kde má národní pivovar dceřiné společnosti - Německo, UK a Slovensko," připomíná Bláhová. „Máme radost, že se nám podařilo vyrůst také na všech trzích, kde prodej, distribuci i marketing zajišťují naše vlastní dceřiné společnosti. Nemohu v tomto směru nezmínit rekordní prodejní výsledek Budvaru na stagnujícím trhu v Německu, kde jsme poprvé v historii překonali hranici pět set tisíc hektolitrů,“ dodává Renata Pánková.

České pivo ale chutná i konzumentům v řadě jiných zemích, jako je Alžírsko, Kamerun, Ekvádor, Chile, Irák, Jordánsko, Maledivy, Peru nebo Filipíny. Nově Budvar vyvážel například také do Kambodže či Uzbekistánu, nejvzdálenějším trhem již dlouhodobě zůstává Austrálie.