Proč budete volit Andreje Babiše?

Pana Babiše znám z působení v politice od roku 2011. Neříkám, že s jeho názory bezvýhradně souhlasím. Jeho politické zkušenosti rozhodly. Pan Pavel je bohužel nemá a je to kandidát vládní. Nakonec vládní koalice má „v rukách“ Senát, Poslaneckou sněmovnu a vládu, a proto je nutné tento vliv vyvážit tím, že na Hradě nebude „jejich člověk“ voják Pavel.

Byla jste rozhodnutá už dávno, nebo vás ovlivnily průzkumy, debaty, rozhovory těsně před volbami?

Rozhodla jsem si ihned, kdy jsem zjistila výsledek prvního kola prezidentských voleb. Průzkumy považuji za pochybné, mnohdy zmanipulované. Nikdy se jimi neřídím. V prvním kole jsem volila Jaroslava Baštu.

Kateřina Macháčková ze šumavských Prášil má jasno, komu dá v prezidentských volbách hlas.
Pavel vysvětlil minulost i mně, antikomunistce, odůvodnila svoji volbu Šumavanka

Co od prezidenta očekáváte?

Politickou zkušenost, znalost ekonomiky, přehled v sociální oblasti, samostatné politické uvažování a schopnost vlastní názor prezentovat a obhajovat. Rozhodně bych nechtěla, aby pouze poslouchal a přisluhoval vládě, NATO a EU. Prezident by měl být rozhodně osobnost.

Věříte slibům kandidátů, i když prezidentské pravomoci jsou podle ústavy velmi omezené?

Na sliby politiků mám vlastní názor, přesto o nich přemýšlím, protože ne vždy lze tyto sliby splnit. Mnohdy z objektivních důvodů.

Andrej Babiš vs. Petr Pavel tužkou Milana Kounovského.
U Lipna je Babišovo. Želnava je přes zimu vylidněná, lidé musí za prací

Věříte, že váš favorit je prezidentem, který by uklidňoval situaci a národ spíš sjednocoval, než rozděloval? Proč si to myslíte?

Žádný prezident nemůže už tak ekonomicky a sociálně rozdělenou společnost sjednocovat. Je to nesmysl. Uklidňovat národ řádem a pořádkem, to je velmi nebezpečné tvrzení, které může vyslovit jenom ten, kdo o životě lidí neví vůbec nic. Ten, kdo byl v profesním životě zvyklý pouze plnit a vydávat rozkazy.

Hraje při vašem rozhodování roli vaše momentální ekonomická, finanční nebo sociální situace?

Moje ekonomická a sociální situace při mém rozhodování nerozhoduje. Jsem však v důchodovém věku a hodnotím pozitivně přístup předešlé vlády k této sociální skupině, zejména po stránce finanční. Bohužel všechny předešlé vlády, kraje a obce se vykašlaly na bytovou politiku ve státě, a to je velký problém. Nesouhlasím s tím, aby „na ulici“ končili staří, nemocní a zranitelní lidé. Mladé rodiny nemají v tomto směru také na růžích ustláno.

Andrej Babiš vs. Petr Pavel tužkou Milana Kounovského.
VIDEO: Nový prezident? Jedině Petr Pavel, mají ve Zhoři u Tábora jasno

Vyčítá vám někdo ze sousedů či kamarádů vaši volbu?

Svůj názor a svoji volbu jsem si schopna kdykoliv zdůvodnit a obhájit. Těm, co s mým názorem a volbou nesouhlasí, nic nevysvětluji. V poslední době ti, co mají jiný názor než „pětikoalice“,  jsou častování pouze urážkami, arogancí politiků vládní koalice a zesměšňováním. Takto si opravdu demokracii nepředstavuji.