Z mistrovství Evropy v tomto brazilském bojovém tanci přivezl bronz.


„Člověk jede na takovou akci pokaždé s pocitem, že chce vyhrát, ale i tak je třetí místo úžasné. Na mistrovství jsem byl počtvrté a konečně jsem se dostal na bednu,“ dává najevo spokojenost. Jak by také ne, v konkurenci Španělů, vynikajících Francouzů a Portugalců, kteří se dají v evropském měřítku označit za druhou Brazílii, je český úspěch hodný obdivu.


„Je za tím intenzivní trénink, o to těžší, že se capoeiře věnuji při práci.“ Pešek se netají tím, že by se jednou do capoeiry rád pustil profesionálně.
A nedávný úspěch v Bruselu jej k tomu může posunout. „Dobré umístění mi rozšíří možnosti. Mohu se opřít o výsledky, jednou je můj úspěch na výsledkové listině, snáz se pak žádá o dotace,“ naznačuje.


Čerpat bude sportovec rozhodně i z nabytých zkušeností. „Mistrovství bylo spojené se třídenním seminářem. Capoeira se stále vyvíjí, měl jsem tedy možnost naučit se nové tréninkové metody,“ pochvaluje si. Do budoucna může těžit nejen on ze získaných kontaktů. Mezi capoeiristy mimo závod vládne příjemná solidarita, určitě se naskýtá možnost nabízet si vzájemně účast na zajímavých akcích,“ počítá.


Kombinace boje, tance, akrobacie a hudby rozhodně není v Českých Budějovicích neznámá. Zdejší capoeiristé rádi uvidí i nové tváře. „Se cvičením se dá začít i v šedesáti letech. Člověk nemusí být jen profesionální závodník. Capoeira je komplexní sport a každý si v něm najde své,“ poukazuje Pešek na příklady proslavených zpěváků, textařů a dalších členů týmu.


Českobudějovický oddíl ve svých řadách rád uvítá nové členy. „Stačí zavolat na číslo 775 911 235 nebo přijít do sokolovny u plaveckého stadionu. Na vrátnici se dozvíte potřebné informace,“ radí Pešek.