Těžbou vltavínů narušil obviněný půdní kryt lesního porostu. K tomu použil železnou lopatu, krumpáč, speciálně upravený cepín a rýč. Vzhledem k noční hodině si svítil čelovou svítilnou. Lopata, cepín i rýč byly značně opotřebované a zkorodované, opravované izolepou. Jejich prodej nepřipadal v úvahu a ÚZSVM proto nástroje zlikvidoval. Svítilna a krumpáč byly nabídnuty v elektronické aukci na stránkách úřadu www.nabidkamajetku.cz. 

Zlikvidované nářadí.Zlikvidované nářadí.Zdroj: ÚZSVM

Přestože i svítilna měla poškozený uzávěr na baterie a byla bez nabíjecího kabelu, o aukci projevili zájem hned tři účastníci. „Nejnižší podání bylo stanoveno na 30 korun a minimální navýšení na 10 korun. O čelovku bojovali nakonec zájemci dva, první potvrdil nejnižší podání, druhý účastník přihodil rovnou na 150 korun a první tuto nabídku přehodil na 200 korun, což mu nakonec k vítězství v aukci stačilo,“ uvedl ÚZSVM.

Vítěz bude světlo používat při nočním chytání ryb. Naopak o krumpáč již takový zájem ze strany veřejnosti projeven nebyl. Přihlásila se jediná zájemkyně, která krumpáč využije při stavebních pracích, které ji čekají na nově pořízené zahrádce.