Za současných ekonomických podmínek je to pro ně nevyhnutelné, myslí si Luboš Kastner, spolumajitel sítě restaurací Hospodska a člen představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků.

„Existují určitá referenční piva, mezi které patří například hladinka Plzeňského Prazdroje. U té vidíme, že v mnohých městech, včetně Plzně, už hranici 60 korun za půllitr prolomila. Když si uvědomíme, jakým tempem rostou náklady, může cena příští rok překročit i hranici 70 korun. Je to můj odhad, jak se budou odvíjet ceny samozřejmě nikdo neví. Nicméně už mi volali někteří hospodští, že kvůli současné situaci zavedou cenu 70 korun za pivo asi už tento rok, a ne až příští,“ říká Kastner.

Mouka v dubnu meziročně zdražila o víc než polovinu
Inflace je v Česku nejvyšší za téměř 30 let. V dubnu zrychlila na 14,2 procenta

„Ceny nerostou jen hospodským, ale samozřejmě i pivovarům. Je jasné, že když při vaření piva Pilsner Urquell používají pro ohřev kotlů ve varně plzeňského pivovaru výhradně plyn, jehož cena neustále roste, musí i pivovar zdražit. Prazdroj už letos v dubnu navýšil cenu čepovaných piv o korunu na půllitru. Ale koruna je podle mě za současných ekonomických podmínek stále málo. A to nemluvím o tom, že všude chybí pracovní síla. Je ale skvělé vidět, že spolu s hezkým počasím a zprovozněním zahrádek v poslední době přibývá zákazníků,“ uvádí Kastner.

Renata Jirmanová je provozní táborské pivnice Výčep, která se nachází na Žižkově náměstí. Snížení zájmu hostů zatím nepozoruje. "Lidé chodí stále. Cenu kolem 70 korun máme u některých našich speciálních piv už dnes. Věřím, že lidé budou ochotni za pivo platit maximálně tak 80 korun, ale bude muset jít o dobré pivo z malých pivovarů, dobře ošetřené a podávané v příjemném prostředí," myslí si Renata Jirmanová.