Podle toho, jak to ve městě téměř denně vypadá, nezná nebo nevidí řada šoférů značky. Raději riskují botičku, než aby parkovali výhradně jen tam, kde je to dovoleno.


„Vědomě porušuji předpisy, když jedu do města opravdu jen na otočku, spoléhám na to, že stihnu odjet dříve, než si mě všimne hlídka a kdyby, že bude tolerantní,“ připouští čtyřicetiletý podnikatel, jenž si nepřál být jmenován. „Hodinu bych si ale v zákazu zastavení parkovat netroufnul,“ dodává vzápětí.


Z pohledu českobudějovických strážníků nejvíce hřeší parkující řidiči na náměstí Přemysla Otakara II., v České ulici v úseku mezi Hroznovou a Piaristickou ulicí, v Hroznové ulici a také v ulici Kněžská. „Nešvaru nejsou ušetřeny ani pěší zóny v centru města. Zde řidiči v mnoha případech porušují jak nepovolené stání, tak i nepovolený průjezd pěší zónou,“ připomíná mluvčí městské policie Kateřina Schusterová.


„Řidiči, kteří parkují v centru města, by měli vzít v potaz skutečnost, že historické jádro nepojme tolik parkujících vozidel, kolik by si obyvatelé města přáli. Nesprávně zaparkovaná auta pak často brání vozidlům, která provádějí v centru města zásobování nebo která vyjíždějí z parkovišť zřízených uvnitř domů, a v mnoha případech tak ohrožují nejen plynulost, ale i bezpečnost v silničním provozu,“ upozorňuje Schusterová.


Hříšníkům se ale městská policie snaží vyjít vstříc. Jednak na svých webových stránkách radí, kde zaparkovat, jednak se chystá vydat brožuru, ve které na konkrétních případech prohřešky řidičů ukáže a vysvětlí vše, kde by mohlo dojít k nedorozumění.
„Na řešení dopravní situace městská policie nerezignuje,“ ubezpečuje Schusterová.