Neštěstí na jihočeských silnicích nebralo v úterý konce. Krátce před čtvrtou hodinou odpolední došlo totiž k další dopravní nehodě, a to u obce Štěpánovice. Vendula Matějů, mluvčí jihočeských hasičů, uvedla, že se zde srazily kamion a tři osobní vozidla. "Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, profesionální hasiči z Českých Budějovic a Třeboně. Ti vyprošťovali zraněného řidiče kamionu, řidiči dvou osobních vozidel opustili auta sami, řidička třetího vozidla bohužel zemřela," potvrdila smutnou zprávu. Dodala, že silnice je až do odvolání uzavřena.

Jak potvrdil policejní mluvčí Jiří Matzner, obětí této nehody se stala řidička osobního vozidla Hyundai, která na místě zemřela. Řidič dalšího osobního vozu Renault vyvázl z nehody bez zranění. "Podle fotodokumektace k něhodě se zřejmě podruhé narodil, podobně jako řidič ze Škody Octavie, ten byl se zraněním převezen do nemocnice," doplnil Jiří Matzner s tím, že silnice zůstane do nočních hodin v obou směrech pro provoz uzavřena.

Policie na místě odklání dopravu na objízdné trasy a probíhá vyšetřování v úterý již třetí tragické nehody. "Policisté zjišťují pravděpodobnou příčinu, podle prvotních informací řidička, která nehodu nepřežiloa, přejele s vozidlem do protisměru a narazila do předního kola kamionu. Ten dostal smyk a následně se převrátil na bok napříč přes silnici a ještě zdemoloval další dvě osobní vozidla. Nicméně vše potvrdí až další šetření," doplnil policejní mluvčí.

V časové posloupnosti k druhé tragické nehodě došlo v úterý 29. května mezi Trhovými Sviny a Třebičkem, kde se krátce po poledni srazila dvě osobní vozidla. Nehoda si vyžádala jeden život a dvě zranění. Jak upřesnil policejní mluvčí Milan Bajcura, k nehodě došlo kolem 12:20 hodin. Policie přijala oznámení ve 12:23 hodin. "Nehoda se stala mezi obcemi Dvorec a Trhové Sviny, kdy senior za volantem Škody Fabia vyjížděl z polní komunikace a nedal přednost vozidlu peugeot. Škodovka letěla přes střechu. Spolucestující žena z vozidla Škoda Fabia zemřela na místě," uvedl Milan Bajcura.

Řidič utpěl těžké zranění a letěl pro něj vrtulník  záchranné služby. Oba zraněné cestující z peugeotu převezla záchranka do českobudějovické nemocnice. Na zajištění nehody pomáhali městští policisté z Trhových Svinů
 
Na jihu Čech se od rána staly hned tři nehody s tragickými následky. Ráno se na Písecku srazila dvě osobní auta a řidička jednoho z nich zemřela.