České akademické hry (ČAH) jsou největší studentskou sportovní akcí v České republice. Hry jsou organizované Českou asociací univerzitního sportu (ČAUS) a konají se každoročně vždy ve spolupráci s vybranou univerzitou. Hry jsou zároveň množinou Akademických mistrovství ČR. Více než 1 500 studentů se v jihočeské metropoli utká ve dnech 15. - 22. června o titul Akademický mistr/mistryně v celkem 20 sportech, z čehož je 13 sportů individuálních a 7 kolektivních.

Sportovci poměří své síly mimo jiné v atletice, fotbalu, házené, judu, ale také třeba v kanoistice, orientačním běhu a golfu. 

„Je nám velkou ctí, že spoluorganizace právě dvacátého ročníku Českých akademických her připadla na Jihočeskou univerzitu a její Pedagogickou fakultu a velmi se na hry těšíme,“ komentuje tuto významnou událost předseda organizačního výboru ČAH 2022 Mgr. Michal Vančura, Ph.D., proděkan pro rozvoj Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity. 

Městská policie České Budějovice přistihla už řadu vandalů.
Budějčtí strážníci dopadli zloděje na bicyklu, vandaly i opilého řidiče

Novinky z ČAH 2022 můžete sledovat na FB stránkách ČAH 2022. Poslední ročník Českých akademických her hostila v září 2021 Univerzita Palackéhov Olomouci, kde při slavnostním zahájení převzali pomyslnou organizační štafetu rektor Jihočeské univerzity prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr., společně s děkankou Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity doc. RNDr. Helenou Koldovou, Ph.D.