Na základě oznámení vyráželi ve čtvrtek v noci, kolem 22:40 hodin, policisté z oddělení hlídkové služby České Budějovice na křižovatku ulic Nerudova a Kostelní. Oznamovatel měl podezření, že se uvnitř obytného karavanu pohybují nějací lidé.

Mluvčí policistů Milan Bajcura přiblížil: „Policisté z takzvaných prvosledových hlídek dojeli na místo během pár minut, kde skutečně v karavanu tovární značky ŽUK nalezli čtyři mladé chlapce, kteří na výzvu vystoupili ven z vozu. Provedenou lustrací byli ztotožněni a zároveň strážci pořádku zjistili, že všichni jsou v celostátním pátrání – útěkáři z dětského domova na okraji krajského města.“

Strážníci v Budějovicích vypátrali tři celostátně hledané osoby.
Strážníci v Budějovicích vypátrali tři celostátně hledané osoby

„Hlídkaři“ na místo přivolali své kolegy z obvodního oddělení České Budějovice – město. „Ti čtveřici chlapců společně po zadokumentování skutečností převezli na služebnu, kde si je pak po vyrozumění převzali pracovníci dětského domova,“ doplnil mluvčí.

Milan Bajcura také uvedl, že policisté v Jihočeském kraji takřka denně přijímají oznámení o útěcích nezletilých a mladistvých osob z diagnostických ústavů a dětských domovů, kde jsou rozhodnutím státních orgánů umístěni. „Většina z nich je pak během několika hodin, maximálně dnů, vypátrána,“ konstatoval.