Jak přiblížila mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková, ve čtvrtek 31. srpna krátce před jednou hodinou ranní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o zjevně podnapilém mladíkovi, který prochází Dukelskou ulicí a nese dopravní značku.

„Strážníci dotyčného nemohli přehlédnout. Patnáctiletý chlapec totiž nesl celý sloupek s několika značkami a návdavkem si přivzal tabuli s nápisem Malše. Dotyčný se strážníkům se svěřil, že značky vzal před mostem přes řeku Malši. Přiznal i to, že vypil několik skleniček alkoholu. Orientační dechovou zkoušku na alkohol však odmítl. Po odebrání dopravní značky strážníci nezletilce předali do rukou jeho zákonného zástupce,“ uvedla mluvčí a dodala, že případ bude samozřejmě mít dohru na oddělení sociálně právní ochrany dětí budějovického magistrátu.

V Českých Budějovicích ve Stradonické ulici vzal vítr čast střechy. Hasiči uvolněné části postupně odstranili a střechu pak zaplachtovali.
Jihočeši hlásí pojišťovnám stovky škod po sobotní bouřce. Jde o miliony korun

I další z aktuálních případů se týkal nezletilce. Ve středu, krátce po páté hodině odpoledne, prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v blízkosti obchodního centra Mercury.

„Při pochůzce strážníci obdrželi informaci, že na nedalekém parkovišti se pohybuje mladík, který se nápadně podobá celostátně hledané osobě. Strážníci okamžitě zamířili tuto informaci ověřit. Jakmile však dotyčný spatřil hlídku městské policie, vzal nohy na ramena. Strážníci ho pronásledovali až do Chelčického ulice, kde mladíka dostihli. Ověřením jeho totožnosti se ukázalo, že se skutečně jedná o domnělého nezletilce na útěku,“ popsala mluvčí Věra Školková.

Strážníci mladíka poté převezli na služebnu Policie ČR, kde ho předali do rukou policistů.