Krátce před sobotní půl osmou ráno zahlédl operátor městského kamerového systému muže ležícího na trávníku v České ulici a ženu, která k němu právě opatrně přistupovala.

Že dotyčná nemá čestné úmysly, bylo podle mluvčí strážníků Věry Školkové okamžitě zřejmé. „Žena muži totiž prohledala kapsy, ze kterých vytáhla peněženku a po průchodu možného svědka i mobilní telefon. Se svou kořistí se pak dala rychle na ústup. Kamera následně zachytila její nástup do vozidla taxislužby, kterým odjela,“ popsala.

Po zlodějce okamžitě začaly pátrat všechny hlídky městské policie i operátor městského kamerového systému.

Strážníky poblíž Mercury centra oslovil muž s krvácivým zraněním v obličeji.
Večírek v hotelu v Budějovicích skončil rvačkou. Zakrvácený muž hledal pomoc

O několik desítek minut později spatřila jedna z hlídek strážníků na Náměstí Přemysla Otakara II. vozidlo taxislužby, které podle kamerového záznamu převáželo pachatelku krádeže.

„Jeho řidič strážníkům svěřil, že ženu odpovídající popisu v tu dobu skutečně vezl a vysadil ji v blízkosti obchodního centra Mercury. Strážníci se okamžitě vydali po jejích stopách. A měli štěstí. Na Žižkově třídě totiž spatřili dvojici muže a ženy, která byla vzápětí operátorem městského kamerového systému identifikována jako pachatelka krádeže. Strážníci zjistili, že se jedná o dvaatřicetiletou ženu z Českých Budějovic. O několik minut jí pro podezření z přečinu krádeže předali do rukou přivolaných policistů. Dalším šetřením případu se bude dále zabývat Policie ČR,“ uvedla Věra Školková.