Rozsáhlejší bourací práce v Kulturním domu Slavie, které mohou zvýšit hluk a možná i prašnost pro okolí, začnou v pátek 22. září 2023. Ráno přiveze speciální soupravy na místo demoliční stroj a bude to znamenat i dočasné další dopravní omezení. Nákladní souprava zajede přibližně v 5.15 z Lidické třídy do Dukelské ulice před Jihočeské muzeum, kde dojde k samotné vykládce. V Dukelské ulici bude po dojezdu soupravy asi na 30 minut částečně omezen provoz a na plynulost dopravy budou dohlížet proškolení pracovníci v reflexních vestách.

Vlastní demoliční práce v kulturním domě s pomocí bouracího stroje začnou v pátek dopoledne. Konkrétně má první na řadu přijít demolice stropu nad hlavním sálem a poté se bude pokračovat bouráním severní fasády. Na severní straně se má totiž ke Slavii přistavět nová část. Uvedené bourací práce potrvají čtyři až pět dní. „Za případné omezení, které je ale nezbytné, se všem omlouváme a prosíme o pochopení i trpělivost,“ říká 1. náměstek primátorky Petr Maroš.

Rekonstrukce Slavie začala letos v květnu, hotovo by mělo být tak, aby se mohlo kolaudovat v září 2025. Mimo jiné se má při rekonstrukci „otočit“ hlavní sál o 90° a zvětšit jeho kapacita.