V sobotu 13. ledna v půl deváté večer prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v blízkosti obchodního centra Mercury.

Mluvčí budějovické městské policie Věra Školková uvedla, že strážníky náhle zaujal prudce gestikulující muž, který cosi vysvětloval dalším dvěma společníkům. „Když se vydal k přechodu přes Nádražní ulici a téměř bez rozhlédnutí vběhl na červený signál „stůj“ do vozovky, strážníci zasáhli. Když se s mužem vrátili bezpečně zpět na chodník, rozhodli se s ním událost vyřešit,“ popsala.

To se ale ukázalo býti komplikované. Hříšník totiž jednoho ze strážníků začal poučovat o nesprávném postupu. Poté ho navrch vyzval k souboji v boxu, až bude mít po pracovní době.

Vzápětí se ukázalo, že pětadvacetiletý agresor už je pro městskou policii známou firmou.
Pozdvižení v Mercury. Muž se sprostě pustil do partnerky, policie i ředitele

„K tomu však naštěstí nedošlo. Muž dokonce souhlasil s uložením pokuty, dokončení příkazního řízení si však rozmyslel. Nakonec odmítl i orientační dechovou zkoušku na alkohol, ke které ho strážníci vyzvali,“ sdělila mluvčí a doplnila, že muž událost zakončil znečištěním chodníku nedopalky z cigaret.

„Dvaačtyřicetiletý muž se bude nyní zpovídat z přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích, odmítnutím orientačního vyšetření přestupku podle zákona na ochranu zdraví před škodlivými účinky návykových látek a přestupku znečištění veřejného prostranství. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán,“ dodala Věra Školková.