Jak popsala mluvčí českobudějovických strážníků Věra Školková, ve středu 29. listopadu krátce před půlnocí prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost na Náměstí Přemysla Otakara II.

„Strážníci náhle spatřili přijíždějící vozidlo s nefunkčním světlem. Automobil proto zastavili a s řidičem začali projednávat spáchaný přestupek. Po chvíli však z místa spolujezdce vystoupil muž, který začal strážníky hlasitě častovat hrubými výrazy. Zákonné výzvy strážníků, aby přestal narušovat veřejný pořádek, však nepadly na úrodnou půdu,“ uvedla dále.

Žena, která obtěžovala hosty v baru, si se strážníky vyrazila na noční kolečko po Budějovicích. Z baru přes policejní služebnu až na záchytku.
Zkrocení zlé ženy po budějovicku. Pomohly až pouta a záchytka

Strážníci při tom podle jejích slov pojali důvodné podezření, že muž je pod vlivem alkoholu nebo návykových látek.

„Orientační vyšetření a následně i nabízené odborné lékařské vyšetření na přítomnost alkoholu nebo návykových látek dotyčný odmítl. Za přestupek podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek mu tak hrozí pokuta až 50 000 korun. Zpovídat se však bude i z přestupku znevážení postavení úřední osoby a neuposlechnutí úřední osoby při výkonu její pravomoci,“ popsala Věra Školková a dodala, že případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.