Když hlídka městské policie ve středu 24. ledna před devátou večer kontrolovala náměstí Přemysla Otakara II., spatřila v podloubí muže, který něco nesrozumitelně křičel.

„Náhle se prudce rozeběhl proti muži, který vyšel zpoza rohu se zjevným úmyslem ho napadnout. Když však útočník spatřil přibíhající strážníky, otočil se a dal se na útěk. Na zákonné výzvy k zastavení nereagoval a pokračoval v rychlém ústupu. Strážníci ho zastavili až za použití donucovacích prostředků a služebních pout,“ popsala mluvčí strážníků Věra Školková.

Jak se podle jejích dalších slov ukázalo, muž byl před několika minutami účastníkem potyčky v nedalekém baru a hodlal si dovyřídit účty i poté, co ho personál z podniku vykázal.

„Strážníci muže podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 2,57 promile. Ani eskort na záchytnou stanici neproběhl hladce. Strážníci si během něj vyslechli na svou adresu řadu hrubých urážek. Šestadvacetiletý agresor se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci,“ uvedla dále Věra Školková a dodala, že případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.