Na základě oznámení o ženě, která obtěžuje ostatní hosty v baru na náměstí Přemysla Otakara II., vyrážela ve středu krátce po půlnoci do akce hlídka českobudějovických strážníků.

Mluvčí městských policistů Věra Školková uvedla: „Strážníky na místě očekával zaměstnanec podniku, který poukázal na dotyčnou obtěžovatelku. Žena sice na výzvu strážníků dobrovolně vyšla ven, tím však její spolupráce končila.“ Ženinu totožnost se totiž strážníci museli dozvědět až po jejím převozu na policejní služebnu. Tam se kvůli kopání a prudkému mávání rukama vezla v poutech strážníků.

„Policisté na obvodním oddělení Policie ČR zjistili, že se jedná o pětatřicetiletou ženu ze středních Čech. Strážníky už ani nepřekvapilo, když se dotyčná odmítla podrobit jak orientační dechové zkoušce na alkohol, tak i orientačnímu vyšetření. Následně ji eskortovali k pobytu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici,“ sdělila dále mluvčí.

Ilustrační foto.
Jedna se zamilovala přes internet, druhá prodávala oblečení. Obě přišly o tisíce

Ani tím však případ pro ženu neskončil. „Po vystřízlivění se bude zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci a odmítnutím orientačního vyšetření přestupku podle zákona na ochranu zdraví před škodlivými účinky návykových látek,“ doplnila Věra Školková.