Na čtvrtek připravila českobudějovická radnice hokejový přenos rozhodujícího zápasu čtvrtfinále extraligy. Hokejisté Banes Motoru České Budějovice předvedli úžasný obrat, ze stavu 0:3 na zápasy srovnali na 3:3 a ve čtvrtek se v Třinci rozhodne o případném postupu do semifinále.

Podle českobudějovického radního a jihočeského hejtmana Martina Kuby proto bude připravena na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích velkoplošná obrazovka. „Abychom mohli všichni společně sledovat sedmý rozhodující zápas a fandit Motoru,“ uvedl k tomu Martin Kuba na svém facebookovém profilu. Doplnil, že vyrovnání série je neskutečný výkon cílem je, aby si diváci mohli atmosféru zápasu užít společně.

Podle náměstka primátorky Petra Maroše se podařilo zajistit potřebná vysílací práva jak od extraligy, tak od O2. „V 16.30 začínáme. Obrazovka 4,5 krát 8 metrů bude umístěna v rohu před radnicí. Jednáme i s Budvarem o čepování piva,“ uvedl náměstek primátorky Petr Maroš a připojil, že zápas začíná v 17 hodin.

Není bez zajímavosti, že jeden z nejznámějších fanoušků Motoru Pavel Vágner už před začátkem série uvedl pro Českobudějovický deník, že i když to bude těžké, Motor nakonec zvítězí na zápasy 4:3 a postoupí dál…